2019-12-10 08:24:40

II liga gr. 1: Podsumowanie 12. kolejki

W miniony weekend rozegrano pięć meczów 12. kolejki II ligi w grupie pierwszej. SKS Orlik Brzeg pokonał UKS Trójka Nowa Sól po zaciętej rywalizacji i rzutach karnych (3:1). Sprawdźmy, co wydarzyło się w pozostałych spotkaniach?

Wiele sportowych emocji zapewnili kibicom zawodnicy UKS Trójka Nowa Sól i SKS Orlik Brzeg. Spotkanie od samego początku było wyrównane, ale w pierwszej części meczu gospodarzm udało się wypracować cztery bramki przewagi. Po zmianie stron SKS Orlik nie zamierzał się poddawać i konsekwentnie odrabiał straty. Atak UKS-u posypał się, a rywale szli za ciosem. Gospodarze w drugiej połowie zdobyli tylko osiem bramek i ostatecznie o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, w których lepsi byli goście.

Ciekawie było w spotkaniu TS Zew Świebodzin z SKF KPR Sparta Oborniki. Kibice od pierwszych minut spotkania mogli oglądać zacięty mecz, dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy jedna z drużyn zbudowała prowadzanie. Gospodarze zanotowali przestój w ataku i trzy bramki z rzędu zdobyli goście, po trzydziestu minutach wygrywali 15:12. W drugiej części spotkania zmotywowani do walki zawodnicy TS Zew niwelowali różnicę, co udało im się osiągnąć w 38. minucie – wtedy tablica wyników pokazywała remis 17:17. Gra już do samego końca meczu była zacięta, ale SKF KPR Sparta Oborniki nie dał sobie wyrwać zwycięstwa i po sześćdziesięciu minutach mógł cieszyć się z wygranej. - Mecz walki. Zabrakło w końcówce zimnej krwi. No, niestety, przegrywamy dwoma bramkami na własnym terenie. Myślę, że mecz mógł się kibicom podobać – skomentował ligowe spotkanie trener Dariusz Wojtala.

Trwa zwycięska passa SPR-u Szczypiorniak Gorzyce. W tej serii rozgrywek drużyna pewnie pokonała we własnej hali UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 29:23. Ze zwycięstwa we własnej hali mogli cieszyć się także zawodnicy SPR-u Oleśnica, którzy wygrali z KPR-em Wolsztyniak Wolsztyn. Po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 11:9. ale po zmianie stron zdobyli cztery bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 16:12. KPR odpowiedział jednym trafieniem, a rywale znów zanotowali serię bramek i w 47. minucie prowadzili już 20:15. Przyjezdni nie dali rady już odwrócić losów meczu i musieli uznać wyższość przeciwnika.

Komplet arcyważnych punktów wywalczył na wyjeździe Moto-Jelcz Oława Handball Team, który zwyciężył z EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 22:18. Moto-Jelcz Oława aktualnie zajmuje jedenaste miejsce w tabeli.

Wyniki:

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica - Moto-Jelcz Oława Handball Team 18:22 (8:8)

TS Zew Świebodzin - SKF KPR Sparta Oborniki 26:28 (12:15)

UKS Trójka Nowa Sól - SKS Orlik Brzeg 24:24 (16:12), po karnych 1:3

SPR Oleśnica - KPR Wolsztyniak Wolsztyn 24:19 (11:9)

SPR Szczypiorniak Gorzyce - UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 29:23 (14:10)

MKS Tęcza Folplast Kościan - ŚKPR Świdnica (mecz odbędzie się 21 grudnia o godzinie 17)

Pauzuje: MKS Żagiew Dzierżoniów

wypowiedź: swiebodzin.naszemiasto.pl