2021-01-20 17:05:31

MŚ 2021: Słowenia rozbiła Macedonię Północną. Dziesięć bramek różnicy

Słoweńcy nie dali szans Macedonii Północnej i wygrali 31:21, do przerwy prowadząc 13:9.

Słoweńcy, którzy mają wysokie aspiracje nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów, w tym meczu – jeżeli chcieli myśleć o awansie do ćwierćfinału. Jednak pierwsze minuty meczu należały do Macedonii Północnej, która prowadziła nawet dwoma bramkami, ale ostatni raz przy stanie 6:4. Trzy kolejne gole padły jednak łupem Słowenii.

Później do wyniku 9:9 oglądaliśmy zacięty mecz, jednak końcówka pierwszej połowy należała do zespołu Ljubomira Vranjesa, który tuż przed przerwą rzucił trzy bramki z rzędu i schodząc na przerwę miał przewagę.

Od początku drugiej połowy zarysowała się większa przewaga Słoweńców. Mieli oni bezpieczną przewagę, kontrolowali boiskowe wydarzenia i pewnie zmierzali po zwycięstwo.

Końcówka meczu należała do Słoweńców, którzy ostatecznie wygrali różnicą dziesięciu bramek.

Macedonia Północna - Słowenia 21:31 (9:13)

Więcej o mistrzostwach świata i reprezentacji Polski słuchaj w podcaście Handball Talks PL: