2019-12-04 08:15:34

II liga gr. 1: Podsumowanie 11. kolejki

Za nami 11. kolejka II ligi w grupie pierwszej. Sprawdźmy, co działo się w minionej serii rozgrywek?

Mecz na szczycie czyli starciu UKS GOKiS Kąty Wrocławskie z MKS-em Żagiew Dzierżoniów nie zawiódł i emocji nie brakowało przez ponad sześćdziesiąt minut. Od samego początku meczu pojedynek był bardzo zacięty i mobilizacji do walki nie brakowało po obu stronach parkietu. Chociaż zawodnikom UKS-u udało się zbudować różnicę w postaci pięciu bramek goście nie zamierzali odpuszczać. Słabo wyglądała skuteczność po stronie MKS-u, ale błędów gości nie wykorzystali gospodarze, by zbudować bezpieczną przewagę. Po zaciętej rywalizacji tablica wyników pokazywała remis 20:20 i o zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne. W poprzedniej kolejce MKS Żagiew Dzierżoniów w konkursie siódemek pokonał  Moto-Jelcz Oława Handball Team i także po tej wojnie nerwów mógł cieszyć się ze zwycięstwa tym razem nad UKSe-m GOKiS Kąty Wrocławskie.

W tym sezonie nie do zatrzymania jest drużyna SPR-u Szczypiorniak Gorzyce, która w tej serii rozgrywek nie dała szans zawodnikom .Moto-Jelcz Oława. Od samego początku goście byli na prowadzeniu i do samego końca nie zwalniali swojego tempa. Moto- Jelcz musiał uznać wyższość zawodników SPR-u, który wygrali różnicą trzynastu bramek.

Zacięte spotkanie mogliśmy oglądać w Świdnicy, gdzie miejsowy ŚKPR Świdnica zmierzył się z TS Zew Świebodzin. Gospodarze rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 3:1, ale rywale szybko doprowadzili do remisu i w kolejnych minutach odskoczyli na trzy oczka. Gra była wyrównana, ale pod koniec pierwszej częsci spotkania dzięki interwencjom Wojciecha Jabłońskiego  ŚKPR zbudował przewagę i prowadził pięcioma trafieniami. Po zmianie stron przyjezdni zmienii ustawienie w obronie, co przyniosło efekty., Gospodarze nie radzili sobie z wysuniętą defensywą, a straty odrabiała drużyna z Świebodzina. W 48. minucie tablica wyników pokazywała remis 21:21. W końcówce emocje sięgnęły zenitu, ale ostatecznie lepsi o jedno oczko byli gospodarze, którzy mogli cieszyć się z wygranej. – Dla kibiców było to niezapomniane widowisko. Było w nim dużo dramaturgii, ale szkoleniowo nie był to nasz najlepszy występ. Ze stanu +6 zeszliśmy na -1 i to pokazuje, że wciąż musimy jeszcze dużo pracować. Najważniejsze jednak, że zespół osiągnął cel. Zwycięstwo bardzo nas cieszy! - ocenił po spotkaniu prezes ŚKPR-u, Arkadij Makowiejew.

Komplet punktów zdobyli także gracze KPR-u Wolsztyniak Wolsztyn, którzy pokonali na wyjeździe UKS Trójka Nowa Sól. Pierwsza część meczu była wyrówna i zakończyła się nieznacznym prowadzeniem gości 14:12 Drugą połowę KPR rozpoczął od kolejnych dwóch bramek i podwyższył swoje prowadzenie na cztery bramki. Gospodarze popełnili wiele błędów głównie w ataku, ale walczyli do samego końca. W ostatnich minutach UKS Trójka Nowa Sól rzucił się pogoń  za rywalem i zdobył cztery bramki z rzędu i minutę przed zakończeniem złapał oczko on kontakowe z przeciwnikiem 26:27. Po nerwowej końcówce lepszy jednak był KPR Wolsztyniak Wolsztyn

MKS Tęcza Folplast Kościan powalczyła  z SKS-em Orlik Brzeg, ale po zaciętym górąbyli gospodarze, którzy wygrali 28:25. - Niestety nie wyszedł nam ten mecz. Gospodarze zagrali bardzo solidnie, my natomiast graliśmy falami. Tak naprawdę dobrze prezentowaliśmy się przez 15 min. na przełomie połów.W bramce dobre zawody rozegrał Adam Noskowiak. Zawiodła skuteczność. Trafialiśmy statystycznie co drugi rzut, a to zbyt mało. Do tego doszło 18 strat i właściwie mamy receptę, jak nie wygrać meczu – powiedział po meczu trener MKS-u, Dawid Nowak.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica w tej serii rozgrywek pokonała na wyjeździe SKF KPR Sparta Oborniki 28:22 i aktualnie zajmuje ósme miejsce w tabeli.

Wyniki:

Moto-Jelcz Oława Handball Team  - SPR Szczypiorniak Gorzyce 26:39 (12:19)

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie - MKS Żagiew Dzierżoniów 20:20 (10:7), po karnych 5:6

ŚKPR Świdnica - TS Zew Świebodzin 27:26 (16:11)

SKF KPR Sparta Oborniki -  EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 22:28 (13:17)

SKS Orlik Brzeg - MKS Tęcza Folplast Kościan 28:25 (14:10)

UKS Trójka Nowa Sól - KPR Wolsztyniak Wolsztyn 27:28 (12:14)

wypowiedzi: skprswidnica.pl, MKS Tęcza Folplast Kościan