2019-11-20 21:43:11
Sebastian Kalwat/Wojciech Staniec

Liga Mistrzów: Kolejna niespodzianka w Kilonii!

Bez swojej gwiazdy Domagoja Duvnjaka przystępowali do meczu z Motoren zawodnicy THW Kiel. Chorwat był zmuszony oglądać pojedynek swoich kolegów z wysokości trybun, po tym jak w meczu ligowym nabawił się kontuzji ścięgna w lewej łydce. "Zebry" zremisowały 32:32.

Pierwsze minuty spotkania THW Kiel z Motorem Zaporoże przyniosły licznie zgromadzonej publiczności w Kilonii sporo emocji. Od początku drużyna Filipa Jichy starała się narzucić swój styl gry. Jednak fantastyczna postawa w bramce Motoru Victora Kireeva oraz nieustępliwość obrońców skutkowała tym, iż wynik długimi fragmentami oscylował w okolicach remisu.

W 21. minucie ekipa z Ukrainy wyszła na prowadzenie 11:10 co było ogromną zasługą Kireeva, który do tego momentu obronił aż 12 rzutów, notując skuteczność na poziomie ponad 50% !

Drużyna, w której gra Polak, Mateusz Kus nie oddała prowadzenia już do końca pierwszej połowy, po której wynik brzmiał 17:16 dla Motoru.

Druga połowa meczu obfitowała w bardzo duże emocje. O ile sam początek był wyrównany, już po niecałych dziesięciu minutach Motor po kilku dobrych akcjach odskoczył Kilończykom na 24:21. THW wykazywało się sporą indolencją strzelecką nie trafiając do bramki Ukraińców przez ponad 5 minut. Ostatni kwadrans zapowiadał się więc pasjonująco.

Niesieni dopingiem, wielokrotni Mistrzowie Niemiec, zaczęli odrabiać straty i na dziesięć minut przez końcem meczu uzyskali nawet dwubramkową przewagę – 28-26. Bardzo waleczni Ukraińcy nie zamierzali się poddawać i w 55. minucie po raz kolejny doprowadzili do remisu, tym razem 30-30, a w 59. było 32-32. Wtedy trener THW Kiel, Filip Jicha wziął czas, jednak jego podopiecznym nie udało się już trafić do bramki Motoru i mecz zakończył się podziałem punktów.

THW Kiel - Motor Zaporoże 32:32 (16:17)

THW Kiel: Dario Quenstedt, Niklas Landin Jacobsen - Niclas Ekberg 9, Hendrik Pekeler 6, Lukas Nilsson 5, Rune Dahmke 4, Ole Rahmel 3, Harald Reinkind 3, Patrick Wiencek 2, Miha Zarabec, Pavel Horak.

Motor Zaporoże: Victor Kireev, Gennadiy Komok - Barys Pukhouski 10, Artem Kozakevych 5, Igor Soroka 4, Dmytro Doroshchuk 3, Zakhar Denysov 3, Maxim Babichev 3, Aidenas Malasinskas 2, Stanislav Zhukov 2, Mateusz Kus, Dener Jaanimaa.