2019-11-19 11:38:47
Redakcja

Gwiazda grupowego rywala PGE VIVE Kielce kontuzjowana!

TWH Kiel przez najbliższe cztery tygodnie będzie mocno osłabione. Domagoj Duvnjak doznał kontuzji ścięgna w lewej łydce i teraz lidera zespołu czeka przerwa w grze.

W ostatnim meczu THW Kiel zagrało z TSV Hannover-Burgdorf. "Zebry" pewnie pokonały rywali 32:23, ale mecz nieszczęśliwie zakończył się dla Domagoja Duvnjaka. Reprezentant Chorwacji w pierwszej połowy, kiedy chciał zatrzymać kontratak przeciwników doznał kontuzji w lewej nodze. Zawodnik opuścił boisko kulejąc.

W poniedziałek zostały przeprowadzone badania, które potwierdziłu uraz w lewej łydce. Teraz 31 – latka czeka przerwa w grze przez minimum cztery tygodnie. Jeśli rehabilitacja przejdzie pomyślnie zawodnik będzie mógł wrócić na parkiet w połowie grudnia, a drużyna najprawdopobniej w ośmiu meczach będzie musiała poradzić sobie bez pomocy swojego lidera.  - Żaden zespół na świecie nie jest w stanie zastąpić takiego zawodnika jak  Domagoj Duvnjak. Musimy teraz trzymać się razem, mamy nadzieję, że "Dule" wróci do zespołu jak najszybciej - podkreślił szkoleniowiec THW, Filip Jicha.

Reprezentant Chorwacji w meczu z TSV Hannover-Burgdorf zdobył swoją 1000 bramkę w Bundeslidze.

- Odpowiedzialność, którą„ Dule” bierze na siebie w każdym meczu teraz będzie rozłożona na kilka ramion i jestem przekonany, że nasz zespół p w stanie poradzić sobie z przyszłymi zadaniami, pomimo trudności kadrowych - mówi dyrektor zarządzający THW Kiel, Viktor Szilagyi.

źródło: thw-handball.de