2019-11-19 08:17:49

II liga gr. 1: Podsumowanie 9. kolejki

Za nami 9. kolejka II ligi w grupie, w której wszystkie spotkania były bardzo zacięte. A które drużyny mogły cieszyć się z wygranej?

Zawodnicy MKS-u Tęcza Folplast Kościan wywalczyli komplet punktów na wyjeździe. Po pierwszj wyrównanej połowie goście prowadzili 17:15. Po zmianie  stron gra nadal była zacięta i odbywała się na zasadzie "cios za cios". Do 46. minuty tablica wyników pokazywała remis, ale w tym momencie gospodarze zanotowali przestój w ataku. Przyjezdni zdobyli siedem bramek z rzędu i wgrywali 32:25. KPR Wolsztyniak Wolsztyn nie zamierzał się poddawać i do samego końca walczył. Udało się zmniejszyć straty, ale górą był MKS. - Wiedzieliśmy, że to nie będzie spacerek. Po pierwsze Wolsztyniak na swoim parkiecie zawsze jest groźny. A po drugie nie lubimy grać jako faworyt. Derby w połączeniu z dodatkowym bagażem emocjonalnym, ponieważ zespół gospodarzy obchodził 25 lecie istnienia, a i nie bez znaczenia było to, że w naszym zespole gra 2 wychowanków wolsztyńskiego zespołu. Takie mecze nie zawsze wygrywają faworyci. Pierwsza połowa stała pod znakiem ataku, szwankowała za to gra w obronie. Świadczy o tym wysoki wynik. Ciężko nam się zdobywało przewagę. Tak naprawdę dopiero w 50. minucie po kilku szybkich akcjach i lepszej grze w obronie wyrobiliśmy sobie kilkubramkową przewagę i mogliśmy pomyśleć o zwycięstwie w tym meczu. Do boju zagrzewał nas nasz "8 zawodnik" "Kościańska Hałastra". Kibice zapewnili znakomitą atmosferę na hali – mówi po spotkaniu trener zwycięskiej drużyny.

Ze zwycięstwa  w 9. serii mógł cieszyć się także UKS Trójka Nowa Sól, który pokonał we własnej hali TS Zew Świebodzin 29:27. Po trzydziestu minutach gry lepsi o trzy oczka byli przyjezdni, ale motywacji do walki nie brakowało po stronie UKS-u. Gospodarze konsekwentnie niwelowali różnicę. Sześć minut przed zakończeniem zawonicy UKS-u zmienili system obrony, gra w ataku TS Zew Świebodzin zacięła się. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, ale ostatecznie UKS Trójka Nowa Sól wygrał 29:27.

ŚKPR Świdnica podejmował lidera tabeli – SPR Szczypiorniak Gorzyce. Gospodarze postawili się gościom i ambitnie walczyli na parkiecie, ale osttanie nie dali rady wygrać z przyjezdnymi. Dla zespołu z Gorzyc był to dziewiąty triumf w sezonie. Takim samym wynikiem czyli 34:30 zakończył się mecz pomiędzy SKF KPR Sparta Oborniki a MKS-em  Żagiew Dzierżoniów.

Zaciętą rywalizację mogliśmy oglądać także w Oławie, gdzie miejscowy Moto-Jelcz zagrał z SPR-em Oleśnica. Po sześćdziesięciu minutach zaciętego spotkania lepsi o dwa oczka byli gospodarze. Przed własną publicznością mecz wygrał także SK Orlik Brzeg z drużyną z Legnicy (27:24).