2019-11-17 21:17:37
Piotr Jamioł

Liga Mistrzów: Montpellier lepsze od Motoru Zaporoże

Zakończeniem 8. kolejki Ligi Mistrzów było starcie Montpellier i Motoru Zaporoże. W pierwszym spotkaniu po zaciętym spotkaniu górą byli Francuzi wygrywając 26:25.

Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze, który po 12. minutach prowadzili 6:2. Duża w tym zasługa bramkarza Marina Sego, która nawet zdobył bramkę przez całe boisko! W pewnym momencie przewaga wzrosła do sześciu trafień (12:6), ale goście zaczęli odrabiać straty i do przegrywali tylko 15:16.

Po przerwie gospodarze zaczęli odskakiwać rywalom, kontrolując mecz do ostatniego gwizdka. Ostatecznie Francuzi pokonali Motor Zaporoże 34:30 i wskoczyli na drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Tabele zamyka Motor Zaporoże, które zgromadziło tylko 1 punkt.

Najskuteczniejszym zawodnikami gospodarzy byli Yanis Lenne i Hugo Descat, którzy zdobyli po 8 bramek. W drużynie gości wyróżniającą postacią był Igor Soroka, zdobywca 6 bramek.

Montpellier HB - Motor Zaporoże 34:30 (16:15)