2019-11-16 20:43:30
Piotr Jamioł

Liga Mistrzów: Telekom Veszprem zdecydowanie lepszy od Mieszkowa

Telekom Veszprem zagrał przed własną publicznością z Mieszkowem Brześć. W zeszłą sobotę w meczu rozegranym na Białorusi górą byli goście wygrywając 37:30. Teraz Węgrzy zwyciężyli kolejny mecz.

Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie 2:0. Początek meczu przebiegł pod dyktando ekipy z Węgier, która utrzymywała 2-3 bramkowe prowadzenie. W 18. minucie goście doprowadzili do remisu i mecz rozpoczął się od nowa.

Kilka minut później po golu Manuela Strleka, Veszprem odskoczyło na trzy bramki (13:10). Goście nie składali broni i doprowadzili do wyrównania i w przerwie widniał wynik 14:14.

Po przerwie rozpoczęła się dominacja mistrzów Węgier. Duża tutaj zasługa bramkarzy. Ostatecznie Veszprem pokonał Mieszkow Brześć 31:25. Najskuteczniejszymi zawodnikami gospodarzy byli Manuel Strlek, Dragan Gajić i Petar Nenadić, którzy rzucili po 5 bramek, a w ekipie gości był William Accambray, autor 6 bramek.

Telekom Veszprem - Mieszkow Brześć 31:25 (14:14)