2019-11-14 19:43:32
Mateusz Kaleta

Liga Mistrzów: PPD Zagrzeb wciąż bez zwycięstwa. Celje drugi raz lepsze

W czwartek ruszyła 8. kolejka Ligi Mistrzów. W grupie A zmierzyły się ze sobą drużyny z dołu tabeli, które wyraźnie odstają od czołówki. Zamykający tabelę RK Zagrzeb wciąż pozostaje bez ani jednego zwycięstwa. Chorwatom nie udał się rewanż na Celje Pivovarnej Lasko. Przed kilkoma dniami szczypiorniści z Zagrzebia przegrali 22:24, a dziś okazali się po raz drugi słabsi, przegrywając przed własną publicznością 27:31.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Słoweńców, dla których była to trzecia wygrana w tym sezonie. Po pięciu minutach przyjezdni prowadzili już 3:0, a Chorwaci niemal od razu złapali dwuminutową karę. Po powrocie do gry w komplecie błyskawicznie rzucili trzy gole z rzędu i wyrównali, ale chwilę później znów na prowadzenie wysunęło się Celje. Tak już pozostało do końca spotkania. Goście utrzymywali przewagę, wygrywając pierwszą połowę 14:11.

Druga część meczu była bardzo wyrównana i zakończyła się wygraną gości tylko jednym golem. W osiągnięciu zwycięstwa w całym meczu Słoweńcom nie przeszkodziła także czerwona kartka, jaką w drugiej połowie został ukarany bezpośrednio Vid Poteko. Celje Pivovarna kontrolowała przewagę, która cały czas utrzymywała się w okolicach dwóch, trzech bramek. Gości do zwycięstwa poprowadził Josip Sarac, autor dziesięciu trafień. W ekipie gospodarzy najskuteczniejszy był natomiast Filip Vistorop, który zdobył sześć goli. Celje Pivovarna Laśko pokonała RK Zagrzeb 31:27.

RK PPD Zagrzeb - Celje Pivovarna Lasko 27:31 (11:14)