2019-11-12 08:17:26

II liga gr. 1: Podsumowanie 8. kolejki

Za nami 8. kolejka II ligi grupy pierwszej. W jednym z meczów o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. A co jeszcze wydarzyło się na parkietach w miniony weekend?

Z ósmego zwycięstwa w sezonie mogli cieszyć się zawodnicy SPR-u Szczypiorniak Gorzyce, którzy pokonali we własnej hali SKS Orlik Brzeg. Od samego początku spotkania na prowadzeniu byli gospodarze, ale gracze SKS-u Orlik cały czas dzielnie walczyli i nie odpuszczali rywalom. Po pierwszej połowie drużyna z Gorzyc wygrywała 18:12. Po zmianie stron gospodarze cały czas utrzymywali swoją przewagę. Przyjezdnym udało się zmniejszyć stratę do czterech bramek, ale górą był SPR Szczypiorniak, który umocnił się na pierwszym miejscu w grupie. Skutecznością w meczu popisało się dwóch zawodników – Paweł Dutkiewicz i Michał Piech, którzy zdobyli dla swoich zespołów po dziesięć bramek.

Wiele emocji i nerwów dostarczyli kibicom zawodnicy TS Zew Świebodzin i MKS Tęcza Folplast Kościan. Pojedynek był bardzo zacięty i co chwila na tablicy wyników był remis. Po pierwszej części rywalizacji gospodarze prowadzili jedną bramką, ale po sześćdziesięciu minutach gry tablica wyników pokazywała 23:23 i o wygranej musiały zdecydować rzuty karne, w których lepiej poradzili sobie przyjezdni.

W świętej wojnie czyli starciu  MKS-u Żagiew Dzierżoniów z ŚKPR-em Świdnica górą byli gospodarze. Spotkanie dobrze rozpoczęli zawodnicy ŚKPR-u, ale w kolejnych minutach MKS odrabiał straty i w bramce gospodarzy rozkręcał się Tomasz Wasilewicz. Goście nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza, a rywale systematycznie powiększali prowadzenie. Po trzydziestu minutach MKS wygrywał już 17:8. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gra w ataku ŚKPR-u Świdnica całkowicie się posypała, zawodnicy popełnili mnóstwo prostych błędów, a gospodarze nie zwalniali tempa. MKS Żagiew Dzierżoniów ostatecznie wygrał różnicą dwunastu bramek.  - Nie można wygrać meczu popełniając tak dużą liczbę błędów technicznych, a w ataku grając na skuteczności poniżej 40 procent. Myślę, że nasz młody zespół trochę nie wytrzymał presji. Może początek był byt udany? Powtórzę kolejny raz: Mamy młodziutką drużynę, która już wiele potrafi, ale wciąż ma przed sobą dużo nauki. Podchodzimy do niej z pokorą!- powiedział po meczu prezes SKPR-u, Arkadij Makowiejew.

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie rozbił na wyjeździe KPR Wolsztyniak Wolsztyn. Już po pierwszej połowie goście wypracowali osiem bramek przewagi, ale po zmianie stron skuteczność w ataku KPR-u wyglądała fatalnie… W sumie w drugiej części meczu  gospodarze zdołali rzucić tylko sześć bramek, a rywale czternaście. Ostatecznie UKS zwyciężył 34:18.