REKLAMA

 

REKLAMA
2019-11-07 18:46:57
Ewa Basak

Holger Glandorf mówi pas! Reprezentant Niemiec kończy sportową karierę

Legenda niemieckiej piłki ręcznej, Holger Glandorf postanowił zakończyć sportową karierę. Po tym sezonie rozgrywający schodzi z parkietu, a potem przeniesie się do klubowego biura SG Flensburg-Handewitt.

Decyzja o zakończnieu kariery przez Holgera Glandorfa nie jest zaskoczeniem, ponieważ już przy podpisywaniu ostatniej umowy z SG Flensburg-Handewitt zawodnik przyznał, że ten sezon będzie jego ostatnim. - Być częścią tego wspaniałego i głodnego zwycięstw zespołu przez kolejny rok wiele dla mnie znaczy, nawet jeśli na pewno będzie to mój ostatni rok - mówił po podpisaniu kontraktu Glandorf . 

REKLAMA

Rozgrywający spędzi na parkietach Bundesligi w sumie dziewiętnaście lat. Od 2011 roku  nieprzerwanie reprezentuje barwy SG Flensburg-Handewitt, z którym podczas swojej kariery zdobył m.in. dwa razy mistrzostwo kraju, Puchar DHB, a w 2014 roku  cieszył się z triumfu w Lidze Mistrzów. W swoich 527 meczach Bundesligi zdobył 2 402 bramek, a na liście najlepszych strzelców zajmuje czwarte miejsce - i od marca 2018 roku jest najlepszym strzelcem w Bundeslidze. 

W 2003 roku zadebiutował w reprezentacji Niemiec. Rozegrał 170 meczów z kadrą i ma na swoim koncie 583 trafień. 

Niemiec podjął decyzję o zakończeniu sportowej po obecnym sezonie. zostanie w, ale przeniesie się do biura klubowego. 

źródło: sport1.de, handball-world.news

fot.: sg-flensburg-handewitt.de
Zobacz więcej: