2019-11-06 20:46:12

Liga Mistrzów: Zacięty mecz we Flensburgu. Mistrzowie Francji lepsi od mistrzów Niemiec

Świetnie widowisko zgotowali zawodnicy SG Flensburg-Handewitt i PSG! Po zaciętym boju lepsi okazali się paryżanie.​

Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej odsłonie tego spotkania PSG potrafiło odskoczyć na cztery bramki. Francuzi jednak nie byli w stanie utrzymać tej przewagi i gospodarze niwelowali straty.

Trzeba uczciwie przyznać, że przez większość spotkania na prowadzeniu byli paryżanie. Jednak mistrzowie Niemiec trzymali blisko, i w końcu w 54. minucie Michał Jurecki z kontry doprowadził do remisu.

Później PSG odskoczyło na dwa trafienia, ale i tym razem Flensburg wyrównał. Kilkanaście sekund przed końcem spotkania Mikkel Hansen wyprowadził PSG na prowadzenie 30:29. Flensburg rozgrywał akcję, trener Maik Machulla poprosił o czas. Mistrzowie Niemiec grali długo, ale widać było, że wysunięta obrona PSG utrudniała im zdobycie wyrównującej bramki. Na rzut z drugiej linii zdecydował się Magnus Rod, ale górą był Vincent Gerard.

Michał Jurecki skończył to spotkanie z dwoma bramkami, a Kamil Syprzak do protokołu wpisał się karą dwóch minut.

SG Flensburg-Handewitt - PSG 29:30 (13:14)