2019-11-03 20:37:45
Redakcja

Liga Mistrzów: Wielka pogoń Elverum. Zwycięstwo Picku

Pewne zwycięstwo MOL-Pick Szeged i wielkie emocje w Elverum - tak wyglądały niedzielne mecze w grupie A Ligi Mistrzów.

Pierwsza połowa meczu w Szeged mogła zwiastować niespodziankę. Długimi momentami na prowadzeniu było Celje, które nie było faworytem tego starcia. Po pierwszej połowie był remis.

W drugiej odsłonie meczu gospodarze podkręcili tempo. Szybko przełożyło się to na wynik, bo MOL-Pick Szeged zaczął odjeżdżać i ostatecznie wygrał siedmioma bramkami.

Do ciekawego spotkania doszło w Elverum, gdzie gospodarze podejmowali RK PPD Zagrzeb. Obie te drużyny do tej pory miały na swoim koncie zero punktów. Po bardzo dobrej pierwszej połowie Chorwaci prowadzili pięcioma bramkami.

Po przerwie jednak gospodarze rzucili się do odrabiania strat.  W 51. minucie był remis po 25! Chwilę później było już 26:25 dla Elverum. Końcówka spotkania była dramatyczna. Kilkanaście sekund przed końcem gospodarze wygrywali jedną bramką. RK PPD miało okazję na wyrównanie, piłka trafiła na koło do Marina Sipicia, który rzucił bramkę. Mecz zakończył się podziałem punktów.