2019-10-29 13:38:02

II liga gr. 2: Podsumowanie 6. kolejki

Za nami 6. kolejka II ligi w grupie drugiej. Sprawdźmy, co działo się w tej kolejce.

Sporo walki było w meczu pomiędzy AZS-em UMK Toruń i NLO SMS ZPRP Kwidzyn. Obie połowy spotkania były bardzo zacięte i żadna z drużyn nie odpuszczała do samego końca. Po pierwszej częsci tablica wyników pokazywała remis 11:11. Po zmianie ston dalej rywalizacja była bardzo wyrównana, zespoły były bardzo zmotywowane, ale ostatecznie lepsi o jedno oczko byli gospodarze, którzy mogli cieszyć się z kompletu punktów.

Pewne zwycięstwo odniosła ekipa KPR-u BLEJKAN Gryfino, która w 6. serii zagrała z KU AZS UKW Bydgoszcz. Po trzydziestu minutach gospodarze wygrywali już 19:11, a w drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. - Sam mecz na pewno mógł podobać się bardzo licznie przybyłej Gryfińskiej publiczności. Zdecydowanie MVP tego meczu został Rafał Lasko – który rozgrywanie piłki, oraz zdobywanie bramek ma we krwi. MVP nr.2 jak mogę tak nazwać to nasza maszyna Lucjan Galus – jego przepięknie zdobywane bramki były dzisiaj wisienką na torcie. Kamil Prokopczyk – w końcu dał czadu, nasz rosły lewy rozgrywający rzucił 4 bramki i w końcu zaczyna pokazywać to do czego sezon temu kibiców przyzwyczaił. Kolejny zawodnik, którego warto jest wspomnieć to Przemysław Tołyż – rozegrał  fenomenalny mecz w obronie, trzeba przyznać, że na parkiecie spędził aż pięćdziesiąt minut, ale jego obrona ma współudział z Szymon Tołyż – była nie do przejścia. W naszej bramce wyróżnić trzeba również Pawła Gołofita, który wraca na wysoki poziom. Szanse gry dostali też nasi nowi zawodnicy - Bartosz Dyzmański i Kuba Bujnowski, którzy pokazali się z dobrej strony, rzucając po jednej bramce w meczu. Na olbrzymie brawa zasłużyła cała drużyna, jestem z tych chłopaków bardzo dumny, oby tak dalej – powiedział nam po meczu II-trener KPR-u BLEJKAN Gryfino, Piotr Kejs.

Sambor Latocha Agropom Tczew rozbił na wyjeździe MKS Handball Czersk. Gosparze nie dali rady postawić się rywalom i musieli uznać wyższość gości, którzy zwyciężyli różnicą dwunastu bramek. Ze zdecydowanego zwycięstwa cieszyli się także zawodnicy z Olsztyna, którzy  pokonali przed własną publicznością UKS Hagard Strzałkowo 37:29.