2019-10-23 23:18:10

Udany rewanż Polski B! "Biało-czerwoni" wygrali z Holandią

"Biało - czerwoni"  rozegrali drugi mecz z reprezentacją Holandii. Polacy zrewanżowali się rywalom i zwyciężyli 32:28.

Reprezentacja Polski B odrobiła lekcje i w meczu rewanżowym z Holandią znacznie lepiej prezentowała się na parkiecie. Zawodnicy poprawili swoją skuteczność, w bramce dobrze spisywali się Miłosz Wałach i Łukasz Zakreta i po pierwszj połowie "Biało-czerowni" wypracowali przewagę w postaci dwóch oczek.

Po zmianie stron nasza kadra znotowała słabszy okres gry, co Holandia wykorzstała i doprowadziła do remisu. Jednak Polacy cały czas nie odpuszczali i dzięki dobrej postawie w defensywie ponownie wyszli na prowadzenie. W 51. minucie Polacy powiększyli różnicę bramkową do czterech trafień, a po chwili kolejną bramkę zdobył po kontrataku Krzysztofa Komarzewskiego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 28:32 na korzyści "Biało-czerwonych".

Holandia – Polska B 28:32 (14:16)

Polska B: Zakreta, Wałach – Piechowski, Landzwojczak 1, Janikowski 3, Przytuła 5, Adamczyk 1, Sićko 4, Zarzycki 6, Ossowski 1, Komarzewski 2, Marciniak 1, Sroczyk 1, Moryń, Czuwara 4, Bondzior 3.