2019-10-22 10:04:29

II liga gr. 1: Podsumowanie 6. kolejki

Za nami 6. kolejka II ligi grupy pierwszej. W tej serii rozgrywek we wszystkich meczach górą byli gospodarze!

W 6. serii rozgrywek w grupie pierwszej mogliśmy oglądać "derby Wielkopolski", a takie mecze zawsze zapewniają kibicom wiele emocji i tak też było w Gorzycach. Od samego początku spotkanie było zacięte i gra w pierwszej połowie odbywała się na zasadzie "bramka za bramkę". W ostatnich jednak minutach gospodarze rzucili trzy bramki z rzędu i ostatecznie do szatni schodzili z przewagą 20:17. Po zmianie stron SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie podwyższył jeszcze różnicę do czterech bramek, ale rywale nie zamierzali odpuszczać. Mecz był nadal bardzo zacięty, a MKS Tęcza Folplast Kościan konsekwentnie odrabiali straty. Nerwów na parkiecie nie brakowało do samego końca. W  57. minucie gospodarze jeszcze odskoczyli na trzy trafienia, ale dekoncentrację wykorzystali przyjezdni, którzy gonili rywali do samego końca. Jednak po sześćdziesięciu minutach walki górą był SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie. Dla SPR-u to szóste zwycięstwo w sezonie i drużyna z Gorzyc pozostaje niepokonana w rozgrywkach i dzięki kolejnemu zwycięstwu umocniła się na pozycji lidera.

Ciekawie było także w Wolsztynie, gdzie miejscowy KPR Wolsztyniak  podejmował Moto-Jelcz Oława. Po pierwszej części meczu gospodarze wypracowali przewagę w postaci pięciu bramek, ale po zmianie stron Moto-Jelcz odrabiał straty i walczył do ostatniej sekundy spotkania. Gosppodarze jednak nie dali sobie już wyrwać zwycięstwa z rąk i po emocjonujących ostatnich minutach zwyciężył 36:35.

W tej serii rozgrywek z pewnego zwycięstwa w sezonie mogli cieszyć się zawodnicy MKS-u Żagiew Dzierżoniów, którzy we własnej hali pokonali UKS Trójka Nowa Sól. W pierwszej połowie goście rzucili tylko osiem bramek, a rywale na swoim koncie mieli o trzy oczka więcej. Po przerwie gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie i ostatecznie wygrali 25:18.

Komplet punktów zdobyła także drużyna SKS-u Orlik Brzeg wygrywając z SPRe-em Oleśnica 35:28 oraz EUCO-UKS Dziewiątka Legnica  pokonując TS Zew Świebodzin 29:24.