2019-10-10 20:45:00
Redakcja

Liga Mistrzów: Remis IFK Kristianstad z Kadetten Schaffhausen

W czwartek rozegrano jeden mecz 4. serii Ligi Mistrzów w grupie D.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli zawodnicy Kadetten Schaffhausen, w 6. minucie wygrywali 5:1. IFK miało spore problemy w ataku i od samego początku musiało odrabiać straty. Niemoc gospodarzy w 7. minucie przełamał Adam Nyfjäll, ale była to dopiero druga bramka dla szwedzkiego zespołu. Przyjezdni utrzymywali swoje prowadzenie i po pierwszej połowie wygrywali 15:11.

Po zmianie stron IFK próbowało niwelować różnicę, ale na parkiecie cały czas dominowała szwajcarska drużyna. W 45. minucie goście wygrywali 21:16, ale był to przełomowy moment. Gra stała się bardziej zacięta, a gospodarze konsekwentnie zmniejszali stratę.

Końcówka meczu należała do IFK Kristianstad, zawodnicy rzucili cztery bramki z rzędu i ostatecznie po sześćdziesięciu minutach tablica wyników pokazywała remis 24:24. Wyrównujące oczko zdobył Andres Olafur Gudmundsson.

IFK KristianstadKadetten Schaffhausen 24:24 (11:15)