2016-12-29 18:35:00

Słaba gra i porażka kadry B z Węgrami

Porażką zakończyli 2016 rok reprezentanci Polski B, którzy przegrali w kieleckiej Hali Legionów z Węgrami 22:25 (9:13). W pierwszym meczu obu drużyn padł remis 22:22.

Gra Polaków była daleka od ideału w pierwszych akcjach meczu. Popełniali oni sporo błędów w ataku i mieli spore problemy ze skutecznością, po 10. minutach mieli na swoim koncie raptem dwie bramki. Ich gra uległa zmianie dopiero po tym jak o czas poprosił trener Damian Wleklak. Dobrze spisywał się Wojciech Prymlewicz, który przed przerwą rzucił cztery bramki. Nieźle w bramce spisywał się Patryk Foluszny.

Po przerwie gra "Biało-czerwonych" była już lepsza. Co chwilę wydawało się, że odrobią oni straty i dogonią "Madziarów", jednak ci cały czas utrzymywali kilka bramek przewagi. Dopiero na cztery minuty przed końcem z rzutu karnego na 21:22 rzucił Prymlewicz. Polacy później grali w przewadze nawet dwóch zawodników, jednak zamiast rzucać bramki tracili. Ostatecznie podopieczni Damiana Wlekaka przegrali 22:25

Polska B - Węgry B 22:25 (9:13)

Polska B: Foluszny, M. Kornecki - Rutkowski, Genda 3, Walczak 1, Pietruszko, H. Kornecki, Tokaj 1, Kondratiuk, Wróbel 3, Prymlewicz 6, Góralski 3, Czuwara 4, Kużdeba 1.