REKLAMA

 

REKLAMA
2019-10-08 10:03:00
Mateusz Kaleta

II liga gr. 3: Podsumowanie 4. kolejki

W miniony weekend rozegrano 4. kolejkę na drugoligowych parkietach. W grupie III najwięcej emocji dostarczyło spotkanie SPR IMPACT Pabianice z  Warszawianką Warszawa -  klubem, którego wychowankiem jest Grzegorz Tkaczyk. Triumfowali w nim gospodarze, choć przeżyli prawdziwą drogę z piekła do nieba.

Zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Po pierwszej połowie lepsi byli zawodnicy ze stolicy, którzy prowadzili już pięcioma bramkami. Losy meczu odwróciły się po przerwie. Szczypiorniści z Pabianic doprowadzili do remisu i choć chwilę później goście rzucili jeszcze jedną bramkę na 21:22, było to ich ostatnie prowadzenie w tym meczu. Wynik spotkania na 32:27 w ostatnich sekundach ustalił grający prezes i jednocześnie bramkarz gospodarzy, Dominik Sańpruch. Prawdziwym bohaterem został natomiast Mariusz Kuśmierczyk - autor dziesięciu trafień.

REKLAMA

W dwóch pozostałych spotkaniach grupy A komplet punktów dopisały Enea Orlęta Zwoleń oraz KS Uniwersytet Radom. W ich przypadku nie było mowy o żadnej sensacji. Obie drużyny kontrolowały przebieg spotkania i wygrały pewnie, uzyskując wysokie prowadzenie już w pierwszych połowach meczu.

W grupie B na styku toczyło się spotkanie UKS Olimpii Białej Podlaska z SPR ROKiS Radzymin. Do przerwy jedną bramką prowadzili gospodarze, ale finalnie komplet punktów wrócił z przyjezdnymi do województwa mazowieckiego. Zeszłoroczni spadkowicze z I ligi mają na swoim koncie komplet zwycięstw w trzech meczach. W tej samej grupie triumfowały także liderujący w tabeli KS Sczypiorniak Dąbrowa Białostocka oraz UMKS Trójka Ostrołęka. Pauzował ostatni w tabeli SPR Nowe Piekuty.

Wyniki:

Grupa A:

Enea Orlęta Zwoleń - KKS Włókniarz Konstantynów 30:21 (16:9)

SPR IMPACT Pabianice - Warszawianka Warszawa 32:27 (11:16)

AZS UMCS Lublin - KS Uniwerystet Radom 25:36 (8:18)

Grupa B:

UKS Olimpia Biała Podlaska - SPR ROKiS Radzymin 19:20 (11:10)

AZS-AWF Warszawa - UMKS Trójka Ostrołęka 20:24 (9:15)

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - Bestios Białystok 30:23 (14:13)
Zobacz więcej: