REKLAMA

 

REKLAMA
2019-10-08 07:00:00
Ewa Basak

II liga gr. 1: Podsumowanie 4. kolejki

W ubiegły weekend rozegrano 4. kolejkę II ligi w grupie pierwszej. Sprawdźmy, co działo się w tej serii rozgrywek. 

Z trzeciego zwycięstwa w sezonie mogą cieszyć się zawodnicy ŚKPR-u Świdnica, którzy pokonali na wyjeździe Moto-Jelcz Oława Handball Team. Pierwsza część meczu była zacięta i zakończyła dwubramkowym prowadzeniem gości. ŚKPR Świdnica bardzo dobrze rozpoczął drugą połowę, systematycznie powiększał przewagę i już 39. minucie wygrywał 24:17. Przyjezdni do samego końca kontrolowali przebieg meczu, który ostatecznie wygrali 36:30. - My znamy Krzyśka Mistaka, Krzysiek zna ŚKPR. Obie strony mogły domyślać się czego spodziewać się po rywalu. Cieszymy się z trzech punktów, ale zachowujemy pokorę. Wiemy, że nadal mamy nad czym pracować  – mówił po spotkaniu Arkadij Makowiejew, prezes świdnickiego klubu.

REKLAMA

W 4. serii Wolsztyniak Wolsztyn zmierzył się z zespołem SKF KPR Sparta Oborniki. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana i gospodarze przegrywali tylko 12:15. Wolsztyniak postawił trudne warunki faworytom i nie odpuszczał do samego końca. Zawodnicy konsekwentnie odrabiali straty, co udało się osiągnąć, a w 47. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie 22:21, ale nie trwało to długo. W kolejnych minutach pospała się gra zawodników Wolsztyniaka, a błędy przeciwnika wykorzystywali goście. Gospodarze nie dali już zniwelować różnicy i musieli uznać wyższość przyjezdnych. Skutecznością w spotkaniu zachwycił Bartosz Frąckowiak, który zdobył trzynaście bramek. W minioną sobotę w barwach Wolsztyniaka Wolsztyn sobotę zadebiutował 16 – letni Oskar Tajchert. 

SPR Szczypiorniak Gorzyce wygrał z EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 34:22 i aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w grupie. Z wysokiego zwycięstwa mógł cieszyć się MKS Żagiew Dzierżoniów, który pokonał we własnej hali TS Zew Świebodzin różnicą dwunastu bramek. Komplet punktów w tej kolejce rozgrywek zdobyli także gracze MKS-u Tęcza Kościan. 

Wyniki 4. kolejki: 

Wolsztyniak Wolsztyn - SKF KPR Sparta Oborniki 27:31 (12:15)

Moto-Jelcz Oława Handball Team - ŚKPR Świdnica 30:36 (14:16)

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie - SKS Orlik Brzeg 27:29 (14:12)

SPR Oleśnica - MKS Tęcza Kościan 24:27 (11:16) 

MKS Żagiew Dzierżoniów - TS Zew Świebodzin 34:22 (17:10)

SPR Szczypiorniak Gorzyce - EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 34:29 (16:14)

wypowiedź: swidnica24.pl
Zobacz więcej: