2019-10-03 08:30:00

II liga gr. 4: Podsumowanie 2. kolejki

Które drużyny zdobyły punkty w 2. kolejce II ligi w grupie czwartej?

Za nami kieleckie derby, w których pewnie zwyciężyli zawodnicy NLO SMS II ZPRP Kielce, pokonując AZS Politechnik Świętokrzyska 33:21. Z pierwszego zwycięstwa w sezonie mógł cieszyć się MOSiR Bochnia, który pewnie wygrał na wyjeździe z HLB Buskowianka. – O wyniku meczu zdecydowała nasza postawa w pierwszej połowie, gdzie byliśmy na boisku bardzo skuteczni rzutowo, poprawnie graliśmy w obronie. Świadczy o tym wygranie w przedziale czasowym od 10 do 30 minuty 6:16. Wynik 10:21 pierwszej części meczu spowodował, że w drugiej połowie graliśmy spokojnie, kontrolując wynik, który nie był zagrożony – mówi trener bochnian Ryszard Tabor.

SPR Wisła Sandomierz po wyrównanym spotkaniu musiała uznać wyższość AZS-U AGH Kraków. Gospodarze wygrali 25:23. Mecz na wyjeździe przegrali także mielczanie. SPR Orzeł Przework pokonał SPR Stal II Mielec 34:26.

W grupie B w trzech meczach górą  byli gospodarze. PGE VIVE II Kielce zdecydowanie pokonało SPR Grunwald Ruda Śląska (34:18). Kielczanie aktualnie zajmują pierwsze miejsce w grupie. ASPR Zawadzkie zwyciężyło z MUKS Siódemka Mysłowice (37:28), a NLO SMS III ZPRP Kielce było lepsze od SUMKS Jednka Myślenice (30:19).