2019-09-19 07:30:00

II liga gr.1: Podsumowanie 1. kolejki

W miniony weekend zawodnicy II ligi grupy I rozpoczęli nowy sezon, a my ruszamy z podsumowaniem pierwszej kolejki. Kto mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach?

Z pewnego zwycięstwa w pierwszym meczu w sezonie mogli cieszyć się zawodnicy MKS-u Żagiew Dzierżoniów, którzy pokonali beniaminka rozgrywek. W pierwszej połowie gra była wyrównana i KPR Wolsztyniak Wolsztyn postawił się gospodarzom, ale po zmianie stron inicjatywę w spotkaniu przejął całkowicie MKS. Gospodarze rzucali serię bramek, na co nie potrafili odpowiedzieć przyjezdni. W 39. minucie różnica bramkowa wynosiła już osiem oczek i do samego końca gospodarze kontrolowali przebieg meczu i ostatecznie wygrali 32:23. Skutecznością imponował Mateusz Błażkiewicz, który zdobył dziesięć bramek.

Wyrównaną rywalizację mogliśmy oglądać w Brzegu, gdzie zawodnicy SKS-u Orlik  zmierzyli się z ŚKPR-em Świdnica. Chociaż po kwadransie gry gospodarze przegrywali 3:8 w kolejnych minutach przebudzili się i konsekwentne odrabiali straty. Druga część meczu była jeszcze bardziej wyrównana, ale ostatecznie lepsi o dwa oczka byli zawodnicy Michała Piecha. - Ręczę za siebie i moich zawodników, że nie zlekceważyliśmy przeciwników! Zagraliśmy przede wszystkim słaby początek spotkania. W zespole ze Świdnicy wszystko dobrze wychodziło, co pozwoliło im trochę nam odjechać. Na szczęście w drugiej połowie złapaliśmy swój rytm. Miejmy nadzieję, że sukcesy powstają w bólach i oby wygrane nam towarzyszyły w pozostałym meczach – powiedział Michał Piech, szkoleniowiec i zawodnik Orlika.

W kolejnym meczu tej grupy TS Zew Świebodzin słabo zaprezentował się w pierwszym meczu w sezonie przed własną publicznością. Gospodarze  w pierwszej część zdołali rzucić tylko sześć bramek, a przyjezdni  trzynaście. UKS GOKiS Kąty Wrocławskie zdominował rywali i pewnie zwyciężył 28:17.

Zawodnicy MKS-u Tęcza Kościan rozbili Moto-Jelcz Oława Handball Team. Już po trzydziestu minutach gospodarze wygrywali 18:9, a po zmianie stron nie zamierzali zwalniać swojego tempa i systematycznie powiększali prowadzenie. Ostatecznie byli lepsi aż o dziewiętnaście bramek.

W 1. serii rozgrywek pierwsze punkty w sezonie wywalczyli: SPR Szczypiorniak Gorzyce i SKF KPR Sparta Oborniki.