REKLAMA

 

REKLAMA
2019-09-02 21:05:00
Ewa Basak

EHF wybrała pięć klubów z największym doświadczeniem! Wśród wyróżnionych jest PGE VIVE

Doświadczenie zawodników jako klucz do sukcesu? Europejska Federacja Piłki Ręcznej wybrała pięć drużyn z największym doświadczeniem. Na czwartym miejscu znaleźli się mistrzowie Polski. 

Europejska Federacja Piłki Ręcznej wyróżniła pięć klubów, które są najbardziej doświadczone. Czy ten czynnik poprowadzi te zespoły do zwycięstw i awansu do Final4? O tym przekonamy się już niedługo.

REKLAMA

Wśród wyróżnionych znaleźli się uczestnicy Final4 ubiegłego sezonu oraz PSG. Teraz również te drużyny stawiani są jako faworyci awansu do Fianl4 Ligi Mistrzów:

Pięć klubów, które dominują pod względem doświadczenia: 

1. Paris Saint-Germain Handball

Paryżanom w minionym sezonie po zaciętej walce z PGE VIVE Kielce nie udało się awansować do Final4. PSG w swoim składzie ma największe gwiazdy piłki ręcznej, które mają poprowadzić klub do zwycięstwa rozgrywek. W najbliższym sezonie PSG będzie jednym z najstarszych zespołów w Lidze Mistrzów. Przypomnijmy, że latem do klubu dołączył 40 - letni Gudjon Valur Sigurdsson.

2. Veszprém

Telekom Veszprem ma bogatą kadrę z doświadczonymi zawodnikami i co roku aktywnie działa na rynku transferowym. Nowymi zawodnikami węgierskiego klubu zostali m.in. Vuko Borozan, Rogerio Moraes, Vladimir Cupara. Czy w końcu obecna kadra poprowadzi drużynę do wygrania Ligi Mistrzów? Na odpowiedź na to pytanie musimy poczekać. 

3. FC Barcelona

W składzie najbardziej utytułowanego klubu w rozgrywkach Ligi Mistrzów nie brakuje gwiazd handballu. Nowym zawodnikiem "Barcy" został Luka Cindrić, który w minionym sezonie grał w PGE VIVE Kielce. W FC Barcelonie nie brakuje też młodych, ale już doświadczonych zawodników, którzy zachwycają na parkiecie - Aleix Gomez czy Ludovic Fabregas i powalczą w tym sezonie o tytuł najlepszego klubu w Europie. 

4. PGE VIVE Kielce 

Latem w drużynie "żółto-biało-niebieskich" doszło do wielu zmian. Chociaż cała drużyna jest młoda, zawodnicy grają pod wodzą doświadczonego Talanta Dujszebajewa. W tym sezonie w barwach PGE VIVE będzie występował Igor Karacić, który był wybrany MVP Final4. 

5. Vardar Skopje

W macedońskiej szatni znów doszło do rewolucji, ale chociaż drużynę opuściło kilku kluczowych graczy Vardar już pokazał, że mimo wielkich zmian jest w stanie wygrać Ligę Mistrzów i na pewno w tym sezonie będzie chciał powtórzyć historię.  

źródło: ehfcl.com
Zobacz więcej: