2019-09-01 10:08:00

Kamil Syprzak zadebiutował w PSG. I od razu zdobył trofeum

Zawodnicy PSG pokonali Montpellier w meczu o Trophée des Champions, czyli Super Puchar Francji. W tym spotkaniu zadebiutował Kamil Syprzak.

Kamil Syprzak, który trafił do PSG latem miał już za sobą pierwsze mecze towarzyskie w nowych barwach, teraz przyszedł czas na oficjalny debiut. Polak od razu, po pierwszym oficjalnym meczu mógł się cieszyć z premierowego trofeum w PSG.

Paryżanie zagrali w finale Trophée des Champions, czyli Super Pucharu Francji, a ich rywalem było Montpellier. PSG było na boisku zdecydowanie lepsze, do przerwy prowadziło 19:14, a ostatecznie wygrało 34:27.

Syprzak w swoim debiucie nie rzucił żadnej bramki, ale wywalczył dwa rzuty karne dla swojej drużyny. Do protokołu wpisał się też karą dwóch minut.

Dwa trafienia w tym spotkaniu zanotował Dylan Nahi, który będzie w przyszłości zawodnikiem PGE VIVE.

W Montpellier wystąpiło dwóch zawodników znanych z polskich parkietów - Gilberto Duarte zdobył dwie bramki na sześć prób, a Marin Sego miał 18 procent udanych obron.