2019-08-28 21:15:00

IHF Super Globe: Zwycięstwa europejskich klubów! Półfinał także dla gospodarzy turnieju

Za nami drugi dzień rywalizacji w Super Globe czyli nieformalnych klubowych mistrzostw świata. Które drużyny mogły cieszyć się ze zwycięstwa w ćwierćfinałowych spotkaniach?

W drugim dniu turnieju jako pierwsi zmierzyli się zawodnicy Al Wehda z mistrzami Brazylii. Klub z Arabii Saudyjskiej po wyrównanym spotkaniu wygrał różnicą czterech oczek 30:26.

W kolejnych meczach mogliśmy oglądać drużyny występujące w Lidze Mistrzów. Z drugiego zwycięstwa na turnieju mogło cieszyć się THW Kiel, ale rywale z Egiptu postawili niełatwe warunki. Chociaż na początku meczu na prowadzeniu było THW Kiel (7:4), Al-Zamalek w 13. minucie doprowadzili do remisu. Niemieckiej ekipie udawało się zbudować ponownie przewagę nawet w postaci sześciu bramek, ale rywale nie odpuszczali i walczyli do samego końca. Pięć minut przed zakończeniem "Zebry" prowadziły 26:24 i wtedy przestój zanotowali przeciwnicy. Ostatecznie w pojedynku górą było THW.

FC Barcelona dwa razy z rzędu wygrała Super Globe i w tym roku na pewno będzie chciała obronić tytuł, a w swoim pierwszym meczu na turnieju zagrała z Al Duhail. Podopieczni Xaviego Pascuala pewnie pokonali rywali z Kataru 38:26. W barwach "Dumy Katalonii" zadebiutował Luka Cindrić, który w minionym sezonie występował w PGE VIVE Kielce. Rozgrywający zdobył cztery bramki.

Zwycięzcy Ligi Mistrzów powalczyli z Al Mudhar. Po wyrównanym meczu Vardar Skopje wygrał 34:27.