2019-08-27 21:05:00
Redakcja

IHF Super Globe: Zdecydowane zwycięstwo THW Kiel i Al Mudhar

Rozpoczął się turniej Super Globe, czyli nieformalne Klubowe Mistrzostwa Świata. W pierwszym dniu swoje mecze wygrali zawodnicy THW Kiel i Al Mudhar.

Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji Super Globe rywalizuje dziesięć drużyn. Turniej odbywa się w Arabii Saudyjskiej.

Jako pierwsi w turnieju zmierzyli się zawodnicy Sydney University Handball Club z THW Kiel. Od samego początku niemiecki klub był na prowadzeniu. Mistrzowie Oceanii i Australii próbowali zniwelować różnicę i w 15. minucie zmniejszyli straty do dwóch oczek (9:11), ale proste błędy wykorzystali rywale, budując przewagę. THW Kiel całkowicie zdominowało zawodników z Australii i pewnie wygrało spotkanie 41:27.

W drużynie  Sydney University Handball Club grali Polacy - Tomasz Szklarski, Paweł Kwiatkowski, Tomasz Szalkucki.

Następnie Al Mudhar zagrało z New York City Team Handball. Klub z Arabii Saudyjskiej rozbiło rywali. W pierwszej połowie ekipa z USA zdołała zdobyć tylko pięć bramek, a w całym meczu rzuciła w sumie trzynaście. Al Mudhar zwyciężyło różnicą aż dwudziestu oczek.