2019-08-24 16:51:00
Redakcja

Ostatnie sparingi klubów Superligi przed nowym sezonem. Wygrane Gwardii, MMTS-u i Stali

Nowy sezon PGNiG Superligi zbliża się wielkimi krokami. Zawodnicy są na ostatniej prostej przygotowań i rozgrywają ostatnie mecze kontrolne.

Kwidzynianie sprawdzili formę w meczu z Energą Wybrzeżem Gdańsk. W pierwszych minutach spotkania MMTS miał ogromne problemy, aby skutecznie pokonać bramkarza. Dopiero w 7. minucie padła pierwsza dla ekipy Dmytro Zinchuka, a autorem bramki był Michał Peret. Gdańszczanie nie wykorzystali tych minut, aby zbudować przewagę nad rywalem. Po trzydziestu minutach MMTS wygrywał 16:14. Drugą część spotkania świetne rozpoczęli kwidzynianie, którzy zanotowali serię trafień i wyszli na prowadzenie 20:15. Energa Wybrzeże już nie dała rady zniwelować różnicy i przegrała 25:33.

Gwardia w swoim ostatnim sparingu przed sezonem zmierzyła się z Piotrkowianinem. Drużyna Bartosza Jureckiego powalczyła w Opolu, ale ostatecznie lepsi o trzy bramki byli gospodarze.

Mielczanie na zakończenie okresu przygotowawczego zmierzyli się we własnej hali z AZS-em UJK Kielce. Stal pewnie pokonała drużynę z I ligi 34:25.