REKLAMA

 

REKLAMA
2019-07-16 12:35:00
Wojciech Staniec

Puchar EHF: NMC Górnik Zabrze i Azoty Puławy poznały potencjalnych rywali w II rundzie

W Wiedniu odbyło się losowanie dwóch pierwszych rund Pucharu EHF. NMC Górnik i Azoty poznały swoich potencjalnych rywali w drugiej rundzie.

Zabrzanie i Puławianie byli rozstawieni przed losowaniem, a to znaczy, że w drugiej rundzie zagrają z zespołami, które wygrają dwumecze w rundzie pierwszej.

REKLAMA

I tak Azoty zmierzą się z luksemburskim Handball Esch lub B.S.B Batumi z Gruzji, a NMC Górnik z Maccabi Rishion Lezion (Izrael) lub Dragunas Kłajpeda (Litwa). Polskie kluby rywali poznają najpóźniej 8 września (bo wtedy powinny odbyć się ostatnie mecze I rundy).

Puławianie mogą mówić o sporym szczęściu i niezależnie od tego z kim zagrają będą zdecydowanym faworytem. Nienajgorzej trafił też NMC Górnik Zabrze, jednak np. Maccabi Rishion Lezion nie wolno lekceważyć, gdyż piłka ręczna w Izraelu ostatnio bardzo się rozwinęła, jednak i tak puławianie powinni być faworytem.

Mecze drugiej rundy zaplanowano na 5/6 i 12/13 października. Zwycięzcy wejdą do trzeciej rundy (jej losowanie zaplanowano na 15 października). 

Od trzeciej rundy swoje zmagania w Pucharze EHF zacznie Gwardia. Opolanie będą tam rozstawieni, w przeciwieństwie do zabrzan i puławian, którzy w razie awansu w tej rundzie będą mogli trafić na bardzo trudnych rywali. 

Faza grupowa rozpocznie się w lutym 2020 roku. 
Zobacz więcej: