REKLAMA

 

REKLAMA
2019-07-11 10:50:00
Ewa Basak

Z ligi austriackiej do zwycięzców Ligi Mistrzów. Zaskakujący transfer Vardaru

Macedoński klub zaskoczył transferem i podpisał umowę z młodym Słoweńcem Od nowego sezonu nowym zawodnikiem Vardaru będzie Domen Sikosek Pelko. 

21 - letni obrotowy ubiegły sezon spędził w austriackim zespole Bruck, z którym walczył o awans do I ligi austriackiej, ale ostatecznie udało dotrzeć się do półfinału. Domen Sikosek Pelko zachwycił skutecznością, gdyż w osiemnastu spotkaniach zdobył siedemdziesiąt osiem bramek. 

REKLAMA

Latem zawodnik przeniesie się do zwycięzców Ligi Mistrzów i rozpocznie swoją przygodę w macedońskim klubie. Umowa z Vardarem została podpisana na rok z opcją przedłużenia. 

- To wielki zaszczyt i przyjemność móc spełnić swoje marzenia i mieć szansę zagrania dla mistrza Europy. Wiem, że czeka mnie wiele poważnej i ciężkiej pracy, ale jestem pewien, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, a nawet ponad 100 procent. Czekam na rozpoczęcie przygotowań. Pochodzę ze Słowenii ze szkoły piłki ręcznej Trebinje Trimo, a stamtąd przyszedł także mój rodak Stas Skube. Z pewnością pomoże mi w adaptacji do zespołu - mówi Domen Sikosek Pelko.

źródło: rkvardar.mk

fot.: handball-bruck.at
Zobacz więcej: