REKLAMA

 

REKLAMA
2019-07-05 15:35:00
Wojciech Staniec

Spadek w klubowym rankingu EHF-u. Za rok Polska będzie mieć jedno miejsce w nowej Lidze Mistrzów i trzy w Lidze Europejskiej

Europejska Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła klubowy ranking i dystrybucję miejsc w europejskich pucharach na sezon 2020/2021. Polska pomimo spadku w rankingu utrzymała stan posiadania.

W przyszłym sezonie europejskie puchary czeka spora rewolucja. W Lidze Mistrzów zagra tylko szesnaście drużyn. Z kolei Puchar EHF zostanie zmieniony na Europejską Ligę Piłki Ręcznej, a dotychczasowy - najmniej ważny - Challenge Cup będzie Pucharem EHF.

REKLAMA

Miejsca w tych rozgrywkach dystrybuowane są na podstawie klubowego rankingu. Bierze on pod uwagę wyniki klubów z danego państwa w europejskich pucharach w trzech poprzednich sezonach. Ostatnio Polska zajmowała w nim piąte miejsce, ale teraz spadła o jedną pozycję i jest szósta. To jednak jeszcze nie będzie miało wpływu na liczbę miejsc w pucharach. Polska w przyszłym sezonie nadal będzie mieć "z urzędu" jednego przedstawiciela w Lidze Mistrzów i trzech w Europejskiej Lidze Piłki Ręcznej (dawny Puchar EHF). Tak było też do tej pory, a Orlen Wisła grała w Lidze Mistrzów na podstawie dzikiej karty.

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Francja, drugie są Niemcy, a trzecia Macedonia (zanotowała duży awans dzięki temu, że Vardar dwa razy wygrał Ligę Mistrzów). Kolejne miejsca zajmują Węgry, Hiszpania, Polska, Dania, Chorwacja i Portugalia. Przedstawiciele tych państw będą miały pewne jedno nowe miejsce w Lidze Mistrzów. O dystrybucji miejsc w Lidze Mistrzów pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz pełny ranking
Zobacz więcej: