REKLAMA

 

REKLAMA
2019-06-29 09:55:00
Ewa Basak

Patryk Rombel: Nasza grupa jest wymagająca. Faworytem są Szwedzi

Reprezentacja Polski poznała swoich rywali w fazie grupowej mistrzostw Europy 2020. – To wymagająca grupa. Do jakiej byśmy jednak nie trafili to poziom na tym etapie rozgrywek jest wysoki - mówił po losowaniu Patryk Rombel. 

"Biało - czerwoni" trafili do grupy F. Rywalami Polaków będą Szwedzi, Szwajcarzy i Słoweńcy. Składy wszystkich grup można przeczytać tutaj

REKLAMA

– To wymagająca grupa. Do jakiej byśmy jednak nie trafili to poziom na tym etapie rozgrywek jest wysoki. Słabszą wydaje się może grupa z Austrią, Macedonią Północną, Czechami i Ukrainą – skomentował  po losowaniu trener reprezentacji Polski, Patryk Rombel. 

Nasza reprezentacja styczniowe zmagania na Euro 2020 rozpocznie od meczu ze Słowenią (10 stycznia, godz. 18:30). Terminarz Polaków - zobacz tutaj.

Jak ocenia rywali Patryk Rombel? - Faworytem grupy jest Szwecja. To wicemistrzowie Europy i spodziewam się, że to jeszcze lepszy zespół niż rok temu. Z kolei Słowenia ma dużo zawodników grających w dobrych europejskich klubach. A Szwajcaria niedawno ograła Niemców. Tak, to wymagająca grupa. 

Polaków czekają trudne spotkania i na pewno czeka nas wiele walki na parkiecie. – Niezależnie kto stanie danego dnia naprzeciw nas to i tak przez 60 minut trzeba zaprezentować najlepszy możliwy handball i najlepiej wygrać - dodał na koniec szkoleniowiec "Biało - czerwonych".

źródło: zprp.pl
Zobacz więcej: