REKLAMA

 

REKLAMA
2019-06-25 10:37:00
Redakcja

Obecni uczniowie dokończą SMS w Gdańsku. Kolejne roczniki już w Kwidzynie

Szkoła Mistrzostwa Sportowego zostanie przeniesiona z Gdańska do Kwidzyna. Uczniowie klas drugich i trzech dokończą jednak naukę w Trójmieście. 

Początkowo wszystko wskazywało na to, że szkoła zostanie przeniesiona do Kwidzyna już teraz, a uczniowie, którzy uczęszczają do SMS-u będą musieli się przeprowadzić. Tak się jednak nie stało. Osiągnięto kompromis w wyniku, którego uczniowie klas drugich i trzecich dokończą naukę w Gdańsku. 

REKLAMA

Szkoła będzie jednak przeniesiona do Kwidzyna i tam naukę rozpocznie nowy rocznik. Ruszył już nabór do klasy pierwszej.

– Dziękujemy Rodzicom i Uczniom za cierpliwość i wyrozumiałość, a  władzom Gdańska oraz Dyrekcji XXI Sportowego Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku za współpracę i pozytywną odpowiedź na nasz wniosek. Okres przejściowy pozwoli naszym Uczniom w spokoju i bez konieczności przeniesienia do innego miasta dokończyć naukę w dotychczasowym miejscu. Z kolei klasy pierwsze będą się  uczyć w nowej lokalizacji naszej szkoły. Zapewnimy, że od początku zależało nam, by rozwiązać ten problem z korzyścią dla uczniów i ich rodziców. Dziękujemy też władzom Kwidzyna za otwartość na piłkę ręczną, naszą szkołę i młodzież - powiedział prezes ZPRP, Henryk Szczepański.

SMS w Gdańsku istnieje od 1997 roku. Tę szkołę ukończyło wielu reprezentantów Polski, w tym Mariusz Jurkiewicz, Piotr Grabarczyk, Michał Świrkula, Michał Salami, Michał Nowak, Adrian Niedośpiał, Daniel Żółtak, Arkadiusz Moryto, Rafał Przybylski, Piotr Wyszomirski, Marek Daćko, Patryk Walczak, Michał Daszek.

źródło: zprp.pl
Zobacz więcej: