REKLAMA

 

REKLAMA
2019-06-19 12:48:00
Ewa Basak

Martin Galia najlepszym piłkarzem ręcznym w Czechach! "Chciałem zakończyć karierę, ale zostawię sobie jeszcze czas na myślenie"

Bramkarz NMC Górnika został wybrany najlepszym czeskim piłkarzem ręcznym 2018 roku. - Będę musiał przemyśleć na nowo to, co chciałem dziś ogłosić… Bo chciałem zakończyć karierę, ale zostawię sobie jeszcze czas na myślenie – przyznał po odebraniu nagrody Martin Galia. 

Najlepszym piłkarzem ręcznym w Czechach w 2018 roku został wybrany Martin Galia. Bramkarz jest dobrze znany polskim kibicom, ponieważ reprezentuje barwy NMC Górnika Zabrze, a jego kapitalne obrony możemy oglądać na parkietach PGNiG Superligi. 

REKLAMA

Dla 40 - latka ta nagroda bardzo wiele znaczy i po jej odebraniu nie ukrywał wzruszenia. – Naprawdę doceniam fakt, że otrzymałem to wyróżnienie. To nie jest dla mnie łatwe. Dziękuję ludziom, którzy mnie wybrali, trenerom, zespołowi, w którym czuję się bardzo dobrze – mówił.

O wyróżnieniu decydowali czescy eksperci piłki ręcznej oraz trenerzy najwyższej klasy rozgrywkowej. Dla zawodnika to druga taka nagroda w karierze, pierwszą zdobył w 2006 roku. 

– Dziękuję rodzinie, ponieważ bez ich wsparcia nie mógłbym grać aż tak długo. Dziękuję rodzicom, którzy już odeszli. Będę musiał przemyśleć na nowo to, co chciałem dziś ogłosić… Bo chciałem zakończyć karierę, ale zostawię sobie jeszcze czas na myślenie – powiedział Martin Galia ze łzami w oczach.

Bramkarz zadedykował tytuł zmarłej niedawno matce. – Pamiętam, kiedy rozmawiałem z mamą o podjęciu treningów piłki ręcznej. Z pewnością teraz byłaby szczęśliwa – mówił w wywiadzie.

Na ostatnich mistrzostwach Europy w 2018 roku Czechy zajęły szóste miejsce. 

źródło: inf.prasowa 

 
Zobacz więcej: