REKLAMA

 

REKLAMA
2019-06-17 09:16:00
Ewa Basak

Morawski: Udowodniliśmy przede wszystkim sobie, ale też tym, którzy w nas zwątpili, że możemy dać radę

Polska po trudnym, ale wygranym meczu z Izraelem wygrała 26:23 i awansowała na Euro 2020. - Najważniejsze, że mamy to! Wiedzieliśmy, o co gramy i chcieliśmy jechać na Euro 2020 i udało się - mówił Adam Morawski. 

Izrael postawił trudne warunki i reprezentacja Polski przez większość spotkania musiała odrabiać straty, ale na szczęście w końcówce nie dała sobie wyrwać zwycięstwa z rąk. - Najważniejsze, że mamy to! Wiedzieliśmy, że będzie to bardzo ciężki mecz i chcieliśmy się odbudować po fatalnym meczu w Kosowie, bo nie możemy tak grać. Wiedzieliśmy, o co gramy i chcieliśmy jechać na Euro 2020 i udało się - mówił po spotkaniu Adam Morawski. 

REKLAMA

Bramkarz grający na co dzień w Orlen Wiśle Płock został wybrany MVP meczu - Na pewno cieszy mnie ogromnie to wyróżnienie. Mogłem zagrać w Płocku przed moją publicznością, coś wspaniałego. Jestem bardzo wdzięczny kibicom, którzy nam pomagali przez cały mecz i wierzyli w nas do samego końca. A my udowodniliśmy przede wszystkim sobie, ale też tym, którzy w nas zwątpili, że możemy dać radę - podkreślił reprezentant Polski. 

- Budujemy od początku reprezentację i to my teraz jesteśmy - wszyscy Ci którzy grali w Płocku i tych, których nie było - jesteśmy reprezentacją , która będzie grała w przyszłości. Chcemy to utrzymać i wrócić na najwyższy poziom  gry w Europie i na świecie. Cieszymy się ogromnie, że awansowaliśmy na mistrzostwa Europy - zaznaczył bramkarz "Biało - czerwonych". 

Za Adamem Morawskim długi sezon, ale zakończony awansem na Euro 2020. Teraz czas na wakacje? - To był długi sezon. Ostatnie zgrupowanie było bardzo ciężkie. Trenowaliśmy bardzo dużo, mieliśmy sporo sesji wideo, ale wszystko przyniosło efekty i cieszymy się, że zrobiliśmy ten ostatni krok i ze zwycięstwem możemy jechać na wakacje. 
Zobacz więcej: