REKLAMA

 

REKLAMA
2019-06-06 09:30:00
Redakcja

Michał Jurecki i Mateusz Jachlewski już trzeci raz zorganizują camp!

Przez ostatnie dwa lata MJsCAMP odbywał się na terenie województwa świętokrzyskiego, czyli regionu, gdzie mieszkają i grają organizatorzy - Michał Jurecki i Mateusz Jachlewski. Tym razem młodzi szczypiorniści będą trenować w Wielkopolsce.

MJsCAMP to projekt Michała Jureckiego i Mateusza Jachlewskiego, olimpijczyków, zwycięzców Ligi Mistrzów, wielokrotnych mistrzów Polski oraz wieloletnich reprezentantów kraju, którzy z orzełkami na piersi zdobywali medale czempionatów globu i Europy. Zawodnicy od trzech lat wcielają w życie swój koncept pracy u postaw, dzięki której chcą zachęcić dzieci do aktywności fizycznej, a przy okazji wyłonić z rzeszy ambitnych młodych ludzi największe talenty przyszłych pokoleń reprezentacji.

REKLAMA

W latach 2017-2018 ich dziesięciodniowy obóz odbywał się w Rudkach koło Nowej Słupi, w województwie świętokrzyskim. - Musimy przyznać, że przed pierwszym campem, spotkaniem z uczestnikami, stres był bardzo wielki! Ale drugiego dnia było już okej, a trzeciego to już w ogóle pełny luz i zabawa. Na pewno swoje przeżyliśmy w pierwszy dzień, ale im dalej w las, tym przyjemniej i chyba pokazuje to zadowolenie uczestników - opowiada Michał Jurecki.

W tym roku zawodnicy postanowili przenieść się w inny rejon kraju, do Wielkopolski. Co roku w campie bierze udział coraz więcej dzieci – początkowo uczestników było 60, w tym roku już ponad 80. Zawodnicy osobiście prowadzą wszystkie zajęcia, korzystając z pomocy wykwalifikowanej kadry trenerskiej, zarówno trenerów piłki ręcznej jak i specjalistów od przygotowania motorycznego. Podczas pobytu szkolą dzieci nie tylko z zakresu sportu, lecz wpajają im także zasady pracy w grupie, szacunek i dyscyplinę.

Miejsca na camp w 2019 rozeszły się w kilka minut. - To na pewno pokazuje, ze jest zainteresowanie i cieszymy się z tego, Udało nam się przekazać dzieciom, by mile spędziły czas, a przy okazji nauczyli się trochę piłki ręcznej. W większości dzieci trenowały w swoich klubach, miastach, miejscowościach. Tam na co dzień się rozwijają, trenują, a u nas mają coś innego, zabawę, wiele ciekawostek, przecież nie będziemy robić obozu przygotowawczego, to ma być zabawa - cieszy się Jachlewski.

Obóz MJsCAMP to jednak nie tylko piłka ręczna. Choć faktycznie dyscyplina ta stanowi zdecydowaną większość programy, Jurecki i Jachlewski dbają także o to, by dzieci mogły nauczyć się czegoś nowego i nie żyły w reżimie piłki ręcznej. W tym roku camp odwiedzi m. in. jeden z najzdolniejszych polskich slacklinerów młodego pokolenia, Kamil Dudek, który przeprowadzi z dziećmi warsztaty z chodzenia po taśmie. Jak co roku, dzieci będą mogły także skorzystać ze specjalistycznego sprzętu Quick Lights Sport (migające lampki wykorzystywane m. in. przez bramkarzy), dzięki któremu popracują nad motoryką i szybkością reakcji.

Organizatorzy MJsCAMP współpracują z wieloma partnerami, którym na sercu leży wsparcie polskiego sportu i rozwój młodzieży.

„Współpraca z nami to możliwość promowania swojej marki poprzez jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce, a jednocześnie wspieranie młodych talentów na początkowych etapach ich przygody z piłką ręczną” – mówi project manager, Magda Pluszewska.

Camp rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 4 lipca 2019 roku. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie mjscamp.pl lub pod numerem telefonu 530 396 996. 

Miło nam poinformować, że patronem medialnym tegorocznego campu będzie handballnews.pl!
Zobacz więcej: