REKLAMA

 

REKLAMA
2019-05-30 16:10:00
Redakcja

Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP przeniesiona do Kwidzyna! Powodem jest problem z bazą treningową w Gdańsku

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku ze względu na problemy została przeniesiona do Kwidzyna. ZPRP opublikował specjalne oświadczenie w tej sprawie. 

Szkoła Mistrzostwa w Sportowego ZPRP w Gdańsku powstała w 1997 roku i od ponad dwudziestu lat kształci młodych zawodników, którzy rozpoczynają swoje sportowe kariery w piłce ręcznej. To w Gdańsku swoje umiejętności budowali reprezentanci Polski tacy jak m.in. Mariusz Jurkiewicz, Michał Daszek, Arkadiusz Moryto czy Piotr Wyszomirski. Obecnie Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gdańsku  ze względu na spore obłożenie w roku szkolnym 2019/2020 nie będzie mogło korzystać z hali i musi znaleźć nowe miejsce treningowe dla swoich uczniów. 

REKLAMA

Pierwsza informacje o problemach trafiła do ZPRP 27 marca 2019 roku. Po otrzymanej wiadomości ZPRP natychmiast podjął działania, by młodzi gracze mogli dalej uczyć się w Gdańsku. Następnie 29 kwietnia wystosowane zostało pismo do Pani Aleksandry Dulkiewicz – Prezydent Miasta Gdańska z prośbą o wsparcie w rozwiązaniu trudności, które spotkały Szkołę Mistrzostwa Sportowego. 

"Znając ponad dwudziestoletnią historię SMS ZPRP w Gdańsku, ubolewam nad faktem, że potrzebny rozwoju piłki ręcznej są większe niż możliwości Miejskiej Hali Sportowej w tym zakresie. Mam jednak nadzieję,że w porozumieniu z innymi zarządcami obiektów sportowych w Gdańsku znajdziecie Państwo taki, który będzie spełniał oczekiwania Szkoły Mistrzostwa Sportowego" – czytamy w odpowiedzi na pismo ZPRP Pani Aleksandry Dulkiewicz – Prezydent Miasta Gdańska. 

W związku z zaistniałą sytuacją Szkoła Mistrzostwa Sportowego została przeniesiona do Kwidzyna. Miasto jest gotowe udostępnić swoje obiekty sportowe na potrzeby Szkoły. W Kwidzynie są cztery pełnowymiarowe hale do piłki ręcznej, dwa baseny, siłownie, gabinety odnowy biologicznej. Dla uczniów będzie dostępny także internat o wysokim standardzie. Nabór do klasy pierwszej przeprowadzony zostanie już do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie.

Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki jednak raz jeszcze zwrócił się do Pani Prezydent Aleksandry Dulkiewicz z prośbą o ponowną analizę sprawy i kompromis – czyli umożliwienie  dokończenia nauki w Gdańsku uczniom klasy drugiej i trzeciej. 

źródło: zprp.pl
Zobacz więcej: