REKLAMA

 

REKLAMA
2019-05-30 12:13:00
Wojciech Staniec

Dwa razy z rzędu wygrali II ligę. W końcu zagrają w I lidze

Zawodnicy AZS-u UJK Kielce zagrają w przyszłym sezonie w I lidze. Ich występ na zapleczu PGNiG Superligi do samego końca nie był pewny.

Kielczanie drugi raz z rzędu wygrali rozgrywki II ligi, ale przed rokiem zrezygnowali z awansu. Było to spowodowane brakiem finansów. Klub jednak nie zmarnował tego roku - pozyskał m.in. sponsora tytularnego firmę - Społem. Drużynę również wzmocniono i dołączył do niej znany z występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski oraz Superlidze - Jakub Bulski.

REKLAMA

AZS UJK w przyszłym sezonie będzie grał w I lidze. 

"Po rozmowach z Rektorem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Profesorem Jackiem Semaniakiem oraz Władzami Miasto Kielce w sezonie 2019/2020 przystępujemy do rozgrywek pierwszej ligi!!

Czeka nas zatem wiele zmian organizacyjnych i ogrom pracy ale mamy nadzieję że to kolejny krok w budowie silnego klubu piłki ręcznej w Kielcach, który mieszkańcom, studentom, kibicom, sympatykom i Sponsorom naszej drużyny sprawi w kolejnych latach wiele radości i przysporzy powodów do dumy" - napisano w informacji na Facebooku.
Zobacz więcej: