REKLAMA

 

REKLAMA
2019-05-27 21:15:00
Ewa Basak

W tym roku nie odbędzie się Szczypiorno Cup! Powodem jest brak przyznania środków finansowych

W tym roku turniej Szczypiorno Cup nie odbędzie się. Powodem jest brak przyznania środków finansowych Stowarzyszeniu Szczypiorniak.

W 2018 roku odbyła się piąta edycja Szczypiorno Cup. Jednak podczas tegorocznych wakacji turnieju nie dojdzie do skutku, o czym poinformowali organizatorzy.

REKLAMA

Co roku do Kalisza przyjeżdżały najlepsze polskie drużyny, ale także i zza granicy, by sprawdzić swoją formę przed zbliżającym się sezonem. Do te pory udział wzięły takie zespoły jak: PGE VIVE Kielce, Dunkerque Handball, Fuchse Berlin, MOL –Pick Szeged, Motor Zaporoże, ZTR Zaporoże , Hamm Westfallen, Orlen Wisła Płock, Górnik Zabrze , KS Azoty Puławy, Zagłębie Lubin, Chrobry Głogów , Pogoń Szczecin, Wybrzeże Gdańsk, MMTS Kwidzyn, Nielba Wągrowiec, KPR Ostrovia, MKS Kalisz Oldboys Kalisz oraz Oldboys Ostrów Wlkp. 

Szczypiorno Cup był jednym z etapów przygotowań klubów do nowego sezonu. W tym roku jednak turniej nie odbędzie. Powodem jest brak środków finansowych.

"Z przykrością musimy poinformować, iż w tym roku ze względu na brak przyznanych środków finansowych Stowarzyszeniu Szczypiorniak na organizację VI Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Szczypiorno Cup przez miasto Kalisz – "z uwagi na niskie zainteresowanie kaliszan tą imprezą", nie jesteśmy w stanie zorganizować tej wspaniałej imprezy, która w dużej mierze przyczyniła się do tego że dziś w Kaliszu mamy superligową drużynę" - czytamy w komunikacie Komitetu organizacyjnego turnieju. 

 
Zobacz więcej: