REKLAMA

 

REKLAMA
2019-04-14 13:30:00
Ewa Basak

Rombel: Jestem przekonany, że z każdym treningiem będzie lepiej i zrobimy wszystko, by być gotowi na czerwiec

Za reprezentacją Polski kolejne dwa mecze w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2020. "Biało - czerwoni" nadal mają na swoim koncie jedną wygraną. W sobotę w rewanżu z Niemcami także musieli uznać wyższość przeciwnika. - Jeśli chcemy walczyć z Niemcami, z zespołami tej klasy i awansować na mistrzostwa Europy nie możemy mieć takich przestojów. Widać dobre elementy w naszej grze, ale elementy to za mało - mówi po meczu trener naszej kadry, Patryk Rombel. 

REKLAMA

- Myślę, że w pierwszej połowie te zadania wykonaliśmy 90 procentach lub nawet więcej. W drugiej szkoda tych pierwszych ośmiu minut bo  mieliśmy problemy z atakiem, wypracowaniem pozycji rzutowej i myślę, że to zaważyło na tym jak ten wynik wygląda. Na pewno nie jesteśmy zadowoleni z rezultatu spotkania, bo liczyliśmy na więcej. Może wbrew logice, ponieważ nie wszyscy myśleli, że będziemy walczyć. Natomiast z fragmentów gry jesteśmy zadowoleni, ale dalej jeśli chcemy walczyć z Niemcami, z zespołami tej klasy i awansować na mistrzostwa Europy nie możemy mieć takich przestojów. Widać dobre elementy w naszej grze, ale elementy to za mało - komentował po meczu szkoleniowiec Polaków, Patryk Rombel. 

W pierwszym spotkaniu Niemcy wygrali 26:18, a w rewanżu 29:24. W drugim spotkaniu Polacy znacznie lepiej prezentowali się na parkiecie, ale znów przestój przyczynił się do budowania przewagi przez przeciwnika. - Rożnica w rewanżu była taka, że błędy nie skutkowały stratą kolejną bramki. To co było naszą bolączką w Gliwicach, gdzie każdy błąd kończył się skutecznym kontratakiem rywali. Była lepsza organizacja powrotu do obrony - przyznaje trener "Biało - czerwonych".   

Na środku rozegrania w naszej drużynie znów mogliśmy oglądać Michała Daszka. Trener już po spotkaniu w Gliwicach podkreślał, że nadal ten pomysł będzie kontynuowany, ale ważne jest wsparcie dla zawodników. - Można mieć do mnie dużo zarzutów, że mam taki pomysł. Natomiast tym chłopakom potrzebne jest wsparcie. Michał bardzo chce, próbujemy i będziemy próbować dalej. Musimy dać wsparcie wszystkim. 

- Każdy musi być ważny, a lider pojawi się na boisku. Najważniejszy jest zespół. Jeśli wszyscy będą "ciągnąć wózek w jedną stronę" ten lider się pojawi. Myślę, że w kolejnych spotkaniach ten lider będzie widoczny. Przez półtora trening chłopaki wykonali ogromną pracę. Jestem przekonany, że z każdym treningiem będzie lepiej i zrobimy wszystko, by być gotowi na czerwiec - dodał na koniec Patryk Rombel. 

źródło: TVP Sport
Zobacz więcej: