REKLAMA

 

REKLAMA
2019-04-13 15:31:00
Wojciech Staniec

W pierwszej połowie powiało optymizmem. Po przerwie Niemcy wykorzystali przestój Polaków

Dobre spotkanie rozegrali przeciwko Niemcom reprezentanci Polski. Po pierwszej połowie był remis 16:16, po wznowieniu gry naszej drużynie przydarzył się przestój. Miał on spory wpływ na to spotkanie, bo strat już się nie udało odrobić i Niemcy wygrali 29:24.

W porównaniu do pierwszego meczu (przegranego przez naszą drużynę 18:26), doszło do jednej zmiany w składzie Polaków. Za Pawła Podsiadło z Azotów Puławy znalazł się Damian Przytuła z MMTS-u Kwidzyn. Od początku spotkania na środku rozegrania grał nominalny skrzydłowy - Michał Daszek. 

REKLAMA

Od początku w bramce dobrze grał Mateusz Kornecki i notował on udane interwencje, ale zawodzili jego koledzy w ataku. Efekt? 3:1 dla Niemców w 8. minucie. To jednak podziałało motywująco na naszą drużynę, która wyszła na prowadzenie 7:4. Polacy spisywali się bardzo dobrze. Świetnie ich grą dowodził Daszek, który nie bał się robić indywidualnych akcji. 

Ogółem "Biało-czerwoni" w porównaniu do pierwszego spotkania rozegranego w Gliwicach byli zupełnie odmienioną - i to na duży plus drużyną. Największym zagrożeniem ze strony Niemców był Uwe Gensheimer, który przed przerwą rzucił osiem goli.

Obie drużyny na początku drugiej połowy miały problemy ze skutecznością. Szybciej odpowiedni rytm złapali Niemcy. Polacy pierwszą bramkę po przerwie zdobyli dopiero w po ośmiu minutach, a rywale przez ten czas zanotowali cztery gole. To był ważny moment tego spotkania, gdyż później Polakom było już trudno odrobić straty. 

Pięć minut przed końcem po bramce Michała Daszka nasi zawodnicy przegrywali już tylko 23:25. Jednak to był ostatni zryw "Biało-czerwonych", którzy już nie byli w stanie odrobić strat. Z kompletu punktów cieszyli się Niemcy. 

Niemcy - Polska 29:24 (16:16)

Niemcy: Heinevetter, Wolff - Gensheimer 10, Wiencek 2, Suton 1, Wiede 1, Pekeler 1, Weinhold 2, Michalczik, Fath 2, Groetzki 1, Hafner 3, Musche, Bohm 3, Kohlbacher 1, Drux 1

Polska: Kornecki, Morawski - Przytuła, Krajewski 1, Walczak 1, Pilitowski 2, Syprzak 1, Szpera, Moryto 4, Jarosiewicz 2, Daszek 6, M. Gębala 1, Przybylski 4, Szyba, T. Gębala 2, Chrapkowski
Zobacz więcej: