REKLAMA

 

REKLAMA
2019-04-11 11:35:00
Ewa Basak

Uroczyste pożegnanie ikon polskiej piłki ręcznej! W Gliwicach podziękowano im za grę w reprezentacji

W środę w Arenie Gliwice podziękowano Sławomirowi Szmalowi i Bartoszowi Jureckiemu za piękną grę w reprezentacji Polski. Uhonorowano legendy polskiej piłki ręcznej. A pamiątkową paterę za setny mecz w kadrze otrzymał Michał Daszek.  

Zanim rozpoczęło się spotkanie reprezentacji Polski z Niemcami uhonorowano dwóch reprezentantów Polski – Sławomira Szmala i Bartosza Jureckiego.

REKLAMA

W 296 meczach reprezentacji Polski mogliśmy podziwiać rewelacyjne parady bramkarskie "Kasy".  Trzykrotny medalista mistrzostw świata (brąz w 2009 i 2015 roku, srebro w 2007 roku), dwa razy uczestniczył na igrzyskach olimpijskich. W 2009 roku  został wybrany najlepszym zawodnikiem świata Po ubiegłym sezonie jako zawodnik PGE VIVE Kielce oficjalnie zakończył swoją sportową karierę.

Bartosz Jurecki miał zaszczyt reprezentować "Biało – czerwone" barwy w latach 2004 – 2016. Zagrał w 276 meczach i zdobył 732 bramki. Tak jak "Kasa" jest trzykrotnym medalistą mistrzostw świata i dwukrotnym uczestnikiem igrzysk olimpijskich. Po mistrzostwach świata w 2015 roku w Katarze został wybrany najlepszym obrotowym turnieju. Także po sezonie 2017/2018 postanowił zakończyć swoją karierę jako zawodnik. Jurecki został trenerem Azotów Puławy, ale ze względu na słabe wyniki został zwolniony z funkcji szkoleniowca i teraz pełni rolę Dyrektora Sportowego w puławskim klubie. 

Sto meczów w kadrze rozegrał Michał Daszek. Skrzydłowy otrzymał pamiątkową paterę. W reprezentacji Polski debiutował sześć lat temu. Do tej pory zdobył w narodowych barwach 247 bramek. 
Zobacz więcej: