2016-12-01 20:34:00

Niesamowity mecz w Zagrzebiu! Totalna niemoc "Lwów" w drugiej połowie

Po fantastycznej drugiej połowie Ppd Zagrzeb wygrał z Rhein-Neckar Loewen 25:21, choć przerwy przegrywali pięcioma bramkami! W innym pojedynku Dinamo Bukareszt pokonało ABC de Braga.

Kibice oglądający pierwszy czwartkowy mecz pomiędzy rumuńską Dinamem Bukareszt a ABC de Braga nie mogli narzekać na nudę. W całym spotkaniu padły sześciedziąt cztery bramki. O zwycięstwie gospodarzy zdecydowała pierwsza połowa, po której Rumunii wygrywali 20:15. Po przerwie kontrolowali oni już tylko przebieg spotkania i ostatecznie wygrali ten mecz 35:29.

Chorwaci po dobrym początku oddali pole "Lwom", które zbudowały sobie przewagę i schodziło na przerwę prowadząc 15:10. Jednak gospodarze świetnie weszli w drugą połowę, rzucili pięć bramek z rzędu i doprowadzili do remisu. Pierwszą bramkę po przerwie stracli dopiero w 40. minucie. To było jednak mało dla zawodników z Zagrzebia, którzy nadal grali bardzo dobrze, z kolei mistrzowie Niemiec mieli ogromne problemy z przedarciem się przez chorwacką obroną. Efekt? 19:16 w 46. minucie.

W ciągu kolejnych pięciu minut mistrzowie Niemiec zniwelowali stratę do jednej bramki. To był jednak ostatni zryw "Lwów", którzy przegrali 21:25.

Dinamo Bukareszt - ABC de Braga 35:29 (20:15)

RK Zagrzeb - Rhein-Neckar Löwen 25:21 (10:15)