2019-03-12 09:00:00

II liga gr. 2: Podsumowanie 20. kolejki

Za nami 20. kolejka I ligi grupy drugiej. MKS Grudziądz postawił się liderowi tabeli, ale ostatecznie USAR nadal pozostaje niepokonany, a zespół z Brodnicy rozbił na wyjeździe Latocha Agropom Gniew, wygrywając aż 48:27. Co jeszcze wydarzyło się w tej serii?

Pogrom w Gniewie! Gospodarze spotkania zostali całkowicie zdominowani przez MKS Brodnica. Przyjezdni już w pierwszej połowie zbudowali bezpieczną przewagę w postaci dziesięciu bramek, a po zmianie stron prowadzenie powiększyło się do dwudziestu jeden trafień. Dzięki zwycięstwu MKS zrównał się z liczbą punktów z MKS-em Grudziądz.

Po dwóch porażkach z rzędu z wygranej mogli cieszyć się Tytatni Wejherowo, którzy pokonali KS Szczypiorniak Olsztyn 41:29. Sporo bramek padło także w Toruniu, gdzie miejscowi zmierzyli się z KU AZS UKW Bydgoszcz. Do przerwy mieli do odrobienia cztery oczka, ale druga połowa całkowicie należała już do przyjezdnych, którzy zwyciężyli 41:31.

Kolejny komplet punktów zgarnęli zawodnicy USAR-u Kwidzyn. MKS Grudziądz postawił trudne warunki na parkiecie i nie odpuszczał, po pierwszej połowie przegrywał 13:16. Mecz był wyrównany i mocno zmotywowani przyjezdni odrabiali straty. Po zaciętej walce ostatecznie po sześćdziesięciu minutach górą był USAR, dla którego to dwudziesta wygrana w tym sezonie.

Wyrównane spotkanie rozegrano w Kętrzynie, gdzie miejscowi zagrali z drużyną z Gniezna. Całe spotkanie było wyrównane ale jednak lepsi o cztery oczka byli goście.

Z wygranej w 20. serii rozgrywek mogli cieszyć się także: KPR Gryfino, SMS ZPRP II Gdańsk, KU AZS UKW Bydgoszcz.