REKLAMA

 

REKLAMA
2019-03-03 09:26:00
Ewa Basak

Puchar EHF: W Hiszpanii by nie popełnić błędu z ostatniego meczu! Fraikin BM Granollers kontra Azoty

Puławianie rozpoczynają mecze rewanżowe w fazie grupowej Pucharu EHF. Azoty na wyjeździe zmierzą się z Fraikin BM Granollers. W ostatnim meczu byli bardzo blisko zwycięstwa, ale po nieszczęśliwej końcówce był remis. A jak będzie w niedzielę? Czy puławianie będą mogli cieszyć się z pierwszej wygranej? 

Brązowi medaliści mistrzostw Polski mają na swoim koncie tylko jeden punkt i zajmują trzecie miejsce w grupie. Awans mocno się oddalił, ale nadal jest jeszcze możliwy. Do zajmującego drugą lokatę w tabeli – GOG tracą trzy oczka. Do zakończenia tego etapu rozgrywek pozostało jeszcze trzy spotkania. 

REKLAMA

Azoty muszą szybko zapomnieć przede wszystkim o końcówce ostatniego meczu w Lublinie. Hiszpańska drużyna jest bardzo wymagającym rywalem, o czym puławianie przekonali się już w poprzednim sezonie i w obecnym także. Pierwsze spotkanie  pomiędzy tymi zespołami Fraikin BM Granollers bardzo słabo rozpoczęły Azoty, które dopiero w 7. minucie po raz pierwszy pokonały bramkarza rywali. Potem zawodnicy musieli odrabiać straty, ale puławianie wrócili na właściwą ścieżkę i wychodziły na prowadzanie. Już mogłoby się wydawać, że będzie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i wtedy w ostatnich sekundach totalna katastrofa… Rywale poszli jak burza, a puławianom zabrakło zimnej głowy i stracili wypracowaną przewagę i ostatecznie pojedynek zakończył się remisem (34:34). 

Zawodnicy z województwa lubelskiego czuli ogromny niedosyt i na pewno w niedzielę będą walczyć przez całe sześćdziesiąt minut, by już nie popełnić bolesnego błędu z ubiegłego tygodnia. Azoty są w stanie pokonać  Fraikin BM Granollers i teraz będą chcieli to w końcu udowodnić. Muszą wygrać, by jeszcze myśleć o dalszej grze w europejskich rozgrywkach. Rewelacyjnie w spotkaniu w Lublinie pokazali się dwaj zawodnicy - Wojciech Gumiński i Paweł Podsiadło. 

Przed niedzielnym meczem w Hiszpanii Azoty sprawdziły formę w ligowym pojedynku z NMC Górnikiem. Po wielkich emocjach i rzutach karnych puławianie musieli uznać wyższość zabrzan.

Po ostatnich wynikach nastąpiła zmiana na stanowisku trenera Azotów. Bartosz Jurecki będzie pełnił funkcję Dyrektora Sportowego Klubu, a drużynę będzie prowadził Zbigniew Markuszewski. Więcej o tym można przeczytać tutaj.

Mecz Fraikin BM. GranollersAzoty Puławy rozpocznie się w niedzielę, 3 marca o godzinie 19:30. 
Zobacz więcej: