REKLAMA

 

REKLAMA
2019-02-23 09:11:00
Wojciech Staniec

Koniec ery! Michaël Guigou po dwudziestu latach odchodzi z Montpellier, ale kariery nie końćzy

Już od pewnego czasu wiadomo było, że Montpellier nie przedłuży zawodniczej umowy z Michaëlem Guigou. Francuz mógł zostać w tym klubie jako trener, ale wolał kontynuować karierę.

Michael Guigou trafił do Montpellier równo dwadzieścia lat temu, gdy miał ledwie siedemnaście lat. Skrzydłowy stał się przez ten czas ikoną tego klubu. Wygrał z nim dwa razy Ligę Mistrzów, do tego dołożył dziesięć mistrzostw i jedenaście Pucharów Francji. Urodzony w miasteczku Apt, które leży w pobliżu Montpellier Gouigou jest już legendą całej francuskiej piłki ręcznej. 

REKLAMA

Wraz z reprezentacją sięgnął po dwa złote medale Igrzysk Olimpijskich, pięć mistrzostw świata oraz trzy mistrzostwa Europy. Do tego dołożył jedno srebro Igrzysk, dwa brązy na mundialu oraz brąz na Euro.

Władze klubu z Montpellier już jakiś czas temu zdecydowały się, że chcą dokonać zmian w drużynie i dla Guigou nie będzie już w niej miejsca. Skrzydłowemu zaproponowano dołączenie do sztabu szkoleniowego. Francuz długo myślał nad ofertą, ale ostatecznie zdecydował się kontynuować karierę.

37-latek przeniesie się do Usam Nimes Gard. Podpisał z tym klubem umowę na dwa sezony, która wejdzie w życie 1 lipca 2019 i będzie obowiązywać do końca rozgrywek 2020/2021. Guigou nie będzie musiał się przenosić daleko, gdyż Nimes leży niecałe sześćdziesiąt kilometrów od Montpellier. 
Zobacz więcej: