2019-02-13 19:24:00

PGE VIVE rozbiło Sandra SPA Pogoń Szczecin. Piętnaście bramek różnicy już do przerwy

Koncert PGE VIVE w Szczecinie! Mistrzowie Polski rozbili na wyjeździe Sandra SPA Pogoń. Kielczanie po pierwszej połowie powadzili 23:8, a ostatecznie wygrali 40:23.

Kielczanie przystąpili do tego spotkania bez kontuzjowanych: Daniela i Alexa Dujshebaev oraz Luki Cindricia. Wolne dostał Michał Jurecki. Co ciekawe PGE VIVE wyruszyło w podróż na to spotkanie w dniu meczu. Mistrzowie Polski pojechali do Warszawy, a stamtąd polecieli do Szczecina.

Jednak zmęczenia podróżą nie było widać. PGE VIVE zaczęło od 4:0, a gdy wygrywało 6:1 o czas poprosił trener gospodarzy, Piotr Frelek. To jednak nic nie pomogło, bo nadal przewaga mistrzów Polski rosła w szybkim tempie. Kielczanie bramki zdobywali seriami, które od czasu do czasu przerywali zawodnicy Sandra SPA Pogoni. Ogółem w pierwszej połowie gospodarze tylko raz zdobyli dwie bramki pod rząd, miało to miejsce w 25. minucie, gdy trafiali Dmytro Horiha i Adam Wąsowski. Na przerwę kielczanie schodzili prowadząc 23:8.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Kielczanie mieli wysoką przewagę i spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. W 50. minucie po bramce Uładzislau Kulesza było już 34:17! Później PGE VIVE jeszcze mocniej podkręciło tempo i wygrało siedemnastoma bramkami.

SANDRA SPA Pogoń Szczecin - PGE VIVE Kielce 23:40 (8:23)

Sandra SPA Pogoń: Teterycz, Zapora - Bosy 3, Fedeńczak 3, Horiha 7, Jedziniak, Jońca, Krysiak, Matuszak, Miłek 1, Rybski 4, Wąsowski 2, Zaremba 3

PGE VIVE: Cupara, Ivić - Aguinagalde 4, Bis 2, Cupara, Fernandez Perez 7, Jachlewski 1, Janc 7, Jurkiewicz, Jachlewski, Jurkiewicz, Karalok 4, Kulesz 3, Lijewski 5, Mamić, Moryto 5