REKLAMA

 

REKLAMA
2019-02-09 19:05:00
Wojciech Staniec

Liga Mistrzów: Barcelona nie zagrała dla PGE VIVE! Porażka mistrzów Hiszpanii w Veszprem

Do dwóch ciekawych spotkań doszło w grupie A Ligi Mistrzów, czyli tej w której gra PGE VIVE. Swoje mecze wygrały Montpellier i Telekom Veszprem.

Z punktu widzenia mistrzów Polski najbardziej interesujący mógł być mecz w Veszprem, gdzie Telekom podejmował FC Barcelonę. PGE VIVE przed tym spotkaniem miało tyle samo punktów, co Węgrzy. Z kolei Barca była już niemal poza zasięgiem. Tak więc dla zespołu z Kielc optymalnie byłoby, gdyby dwa punkty zainkasowali mistrzowie Hiszpanie.

REKLAMA

To spotkanie przyniosło sporo emocji. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem. Po przerwie Telekom odskoczył nawet na trzy bramki. Katalończykom bardzo zależało na odrobieniu strat i momentami grali siódemką w polu. To jednak nic nie dało i punkty zostały w Veszprem.

W drugim meczu tej grupy Montpellier pokonało przed własną publicznością Mieszkowa Brześć. Dzięki temu zwycięstwu zwycięzcy  Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu znów liczą się w walce o wyjście w grupy. W tej chwili aż trzy drużyny mają pięć punktów, a walka odbywać będzie się o jedno miejsce dające awans.

Montpellier HB - Mieszkow Brześć 29:23 (15:11)

Telekom Veszprém - FC Barcelona 29:26 (15:15)
Zobacz więcej: