REKLAMA

 

REKLAMA
2019-02-07 12:26:00
Redakcja

Reprezentant Kataru zawieszony za stosowanie dopingu podczas mistrzostw świata!

Reprezentant Kataru, Ahmed Abdelhak nie będzie mógł grać w piłkę ręczną do 2021 roku! W jego krwi znaleziono niedozwoloną substancję i zawodnik został zawieszony.

Do stosowania dopingu doszło podczas mistrzostw świata 2017, które odbyły się we Francji. Ahmed Abdelhak przeszedł testy 24 stycznia 2017 roku. W jego krwi znaleziono Nandrolon, czyli środek niedozwolony. Analiza próbki B potwierdziła wynik próbki A.

REKLAMA

Nandrolon to lek sterydowy, który wzmacnia mięśnie oraz sprawia, że trening staje się łatwiejszy. Substancja ta jest zakazana przez WADA i nie mogą jej używać zawodowi sportowcy.

Reprezentant Kataru został w kwietniu 2018 roku zawieszony do 23 stycznia 2021 roku. Zawodnik złożył apelację do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozanie, jednak ta podtrzymała właśnie decyzję IHF-u.

Oznacza to, żę będzie mógł wrócić do gry dopiero po czterech latach od wykrycia zakazanej substancji. Dla Abdelhak oznacza to niemal koniec kariery, ponieważ niebawem skończy 31 lat, a wiec do gry będzie mógł wrócić w wieku 33 lat i to po bardzo długiej przerwie.
Zobacz więcej: