2019-01-30 20:40:00

Orlen Wisła wygrała w Mielcu. Jose de Toledo potwierdził wysoką formę

Udanie 2019 rok zaczęli zawodnicy Orlen Wisły. Płocczanie pokonali na wyjeździe Stal Mielec 32:20.

Pierwszą bramkę meczu zdobył Bartosz Kowalczyk, ale szybko odpowiedział Jose de Toledo. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, ale przebiegła pod dyktando Orlen Wisły.

Płocczanie między a 6. a 13. minutą rzucili sześć bramek i o czas musiał poprosić Tomasz Sondej. Podczas zimowej przerwy doszło do zmiany trenera w Stali i Krzysztofa Lipkę zastąpił właśnie Sondej, tak więc dla niego był to debiut w nowej roli w oficjalnym meczu.

Na przerwę Orlen Wisła schodziła prowadząc 16:13. Po przerwie płocczanie jeszcze przyśpieszyli i ostatecznie wygrali różnicą dwunastu goli.

Wysoką formę z mistrzostw świata potwierdził Jose de Toledo. Brazylijczyk rzucił osiem bramek na dziesięć prób. Skutecznością błysnął też wracający do gry po kontuzji Michał Daszek, który rzucił pięć bramek. Sześć goli zdobył za to Renato Sulić (miał 100 procent skuteczności).

W zespole z Mielca udany debiut zaliczył pozyskany zimą z SPR-u PWSZ Tarnów Daniel Dutka, który pięć razy pokonał płockich bramkarzy.

Stal Mielec - Orlen Wisła Płock 20:32 (13:16)