2016-11-26 18:55:00

LM: Hit dla mistrzów Niemiec! "Lwy" zdobyły Skopje, Pick lepszy do Kristianstad

Bardzo ważny mecz w kontekście awansu z pierwszego miejsca w grupie Vive Tauronu rozegrano w Skopje. Vardar przegrał u siebie z Rhein-Neckar Loewen 26:29. Pick Szeged ograło IFK Kristianstad, a Montpellier Naturhouse La Rioja.

W pierwszym sobotnim meczu Motor Zaporoże pewnie pokonał Dinamo Bukareszt 35:27.

Ciekawie było w Skopje, gdzie doszło do meczu na szczycie grupy B. Vardar w poprzedniej kolejce w świetnym stylu wygrał na wyjeździe z Rhein-Neckar Loewen. Niemcy jednak wyciągnęli wnioski z tego spotkania i od pierwszych minut nie dawali odskoczyć Macedończykom. Po pierwszej połowie był remis 15:15.

Mistrzowie Macedonii źle weszli w drugą połowę i "Lwy" dość szybko objęły trzybramkowe prowadzenie. W kolejnych minutach dobre interwencje notował szwedzki bramkarz mistrzów Niemiec Mikael Appelgren. Gospodarze w końcówce nieznacznie odrobili straty, ale i tak przegrali 26:29.

Swoje piąte zwycięstwo w sezonie zanotował Pick Szeged. Wicemistrzowie Węgier ograli przed własną publicznością szwedzkie IFK Kristianstad. Taki wynik oznacza, Pick w tabeli przeskoczyło Vive Tauron (kielczanie swój mecz rozgrywają w niedzielę).

Montpellier nie dało szans Naturhouse La Rioja i wygrali 37:27.

Motor Zaporoże - Dinamo Bukareszt 35:27 (19:10)

Vardar Skopje - Rhein-Neckar Löwen 26:29 (15:15)

Pick Szeged - IFK Kristianstad 33:28 (20:17)

Montpellier HB - Naturhouse La Rioja 37:27 (19:11)